Gelin, Tesla Berlin fabrikasında uçarak bir tur atın [Video]Tesla Berlin

Almanya merkezli Tesla Berlin fabrikası sonunda resmi olarak açıldı ve fabrikadan gerçekten etkileyici bir video geldi.

Elektrikli otomobil pazarının devi Tesla, en yeni Gigafactory’i direkt olarak Almanya Berlin‘de kurdu ve bu fabrika geçtiğimiz hafta Elon Musk’ın bizzat katılımı ile resmen açıldı. Hatta bu açılışa Tesla Türkiye operasyonunun CEO’su Kemal Geçer ve Türkiye’de kurulan “Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited” şirketi için rolünü “Benim sorumluluğum satış, servis ve ithalat olmak üzere uçtan uca tüm Türkiye’nin operasyonu” olarak açıklayan Emir Tunçyürek de katıldı. Bugün fabrikayı gündeme getiren ise yukarıda izleyebileceğiniz etkileyici video oldu. “Yarış” sınıfı bir drone modeliyle çekilen videoda, fabrikanın içerisinde inanılmaz bir tur atılıyor. Tek seferde olmasa da tek seferde çekilmiş gibi gösterilen Tesla imzalı resmi video, aktif olarak çalışan fabrikanın içerisindeki operasyonu uçarak görmenize imkân tanıyor.

Avrupa’daki büyük talebi Tesla Berlin fabrikası ile karşılamaya hazırlanan şirket, burada ilk olarak Tesla Model Y‘nin üretileceğini aktarıyor. Tesla Almanya fabrikası içerisinde ayrıca pil ve motor gibi sistemlerin üretileceği de belirtiliyor. Berlin Gigafactory ile Avrupa’da ilk defa üretim yapmayan başlayan firma, bu fabrika için ilk duyuruyu iki buçuk yıl önce yapmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açılış kapsamında 64 bin euro birim fiyatına sahip 30 kadar Model Y teslimatı yapan dev üretici, Berlin Gigafactory ile 2022’deki üretim kapasitesini ciddi şekilde artıracak ve söylenenlere göre burada üretilen araçların bazıları Türkiye’ye de gelecek.

Firma ayrıca bu araçlar için hızlı şarj istasyonları da kuracak. Tesla tarafının Türkiye’de İstanbul, İzmir, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek (2 Adet), Soma ve Konya merkezli lokasyonlara hızlı şarj istasyonu kuracağı aktarılıyor.

Tesla Berlin videosu bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

Read More