Gelin, 4K QD-OLED TV modeli Samsung S95B ile tanışın4K QD-OLED TV modeli Samsung S95B

Güney Kore merkezli teknoloji devleri Samsung, bugün 4K QD-OLED TV modeli Samsung S95B ile karşımıza çıkmış durumda.

Samsung çatısı altında yer alan panel üreticisi Samsung Display, QD-OLED olarak geçen özel 4K OLED panellerini ilk olarak CES 2022’de Sony tarafından tanıtılan Bravia XR A95K TV modelinde görücüye çıkarmıştı. Şimdi ise OLED TV pazarından uzak kalan Samsung tarafından 4K QD-OLED panelli Samsung S95B karşımızda yer alıyor. İki farklı boyutta gelen ve QLED (LCD temelli) değil OLED teknolojisi ile gerçek siyahlar ile üst seviye görüntü kalitesi sunan televizyon, 55 inç için 2.400 dolar, 65 inç içinse 3.500 dolar yurt dışı satış fiyatlarına sahip.

Çerçevesiz bir yapıyı benimseyen Samsung S95B, quantum dot temelli QD-OLED paneli ile yüksek renk doğruluğunu yüksek parlaklık ile bir araya getiriyor. Özellikle renk oluşturma konusunda çok iyi olduğu aktarılan televizyon, gücünü Neural Quantum Processor 4K işlemciden alıyor ve Tizen işletim sistemi kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dolby Atmos desteğiyle yüksek ses kalitesi getiren ürün, düşük çözünürlüklü görüntüleri 4K’ya yükseltebiliyor ve 120 Hz yenileme hızına sahip. Bu sayede akıcı bir izleme deneyimi sunan televizyon, yeni nesil oyun konsolları için gereken tüm teknolojilere de tam destek veriyor. S95B’nin ileride Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz ancak henüz bu konuda bir resmi doğrulama yok.

Samsung S95B yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More