GeForce Now için LG TV desteği ve fazlası geldiGeForce Now için LG TV

LG, oyun konusunda önemli bir adım atmış ve 2021 LG TV’ler ile Google Stadia ve GeForce Now desteğini müjdelemişti.

Google Stadia ve GeForce Now bilmeyenler için bulut temelli birer oyun servisi. Bu platformlar gücünü buluttan yani uzakta çalışan bir dev sunucudan alıyor. Yani oyunlar sizin sisteminizde değil çok güçlü bu sunucularda çalışıyor. Size sadece internet üstünden görüntü aktarılıyor. İşte oyun dünyasının geleceğini oluşturan bu servisler, artık eksiksiz olarak LG’nin 2021 ve üstü TV modellerine geliyor. Önce Google Stadia desteğinin geldiği LG TV’ler için GeForce NOW uygulaması, beta sürümüyle beraber kullanıma sunuldu.

Firmanın açıklamasına göre OLED, QNED, NanoCell ve UHD TV’ler dahil, LG 2021 4K TV modellerinin sahipleri artık GeForce NOW uygulamasını LG Content Store’dan indirebiliyor. LG’nin yeni nesil webOS Smart TV modellerine ise Stadia servisi özel Stadia uygulaması üzerinden sunuluyor.

Bu arada GeForce Now için başka yenilikler de var. Açıklamaya göre servise yeni Resolution Upscaling (Çözünürlük Artırma) seçenekleri geldi. Burada şu kategoriler sunuluyor:

“AI Enhanced (Yapay Zekayla Geliştirilmiş): Seçkin NVIDIA GPU’ya sahip PC’de ve SHIELD TV’lerde etkinleştirilebilir ve daha doğal bir görünüm için görüntü keskinleştirmeyle birlikte öğrenen bir sinir ağı modelinden yararlanır.
Enhanced: Standarttan daha yüksek kalitede sağlıyor
Standart: Varsayılan seviye olarak etkin ve sistem performansı üzerinde minimum etkiye sahip.”

Hepsine ek olarak bu hafta GeForce NOW Kütüphanesine şu oyunlar eklenmiş durumda:

  • -Mortal Online 2 (Yeni sürüm 25 Ocak’ta, Steam’de)
  • -Daemon X Machina (Epic Games Store’da 27 Ocak-3 Şubat arası ücretsiz)
  • -Metro Exodus Enhanced Edition (Steam ve Epic Games Store)
  • -Tropico 6 (Epic Games Store)
  • -Assassin’s Creed III Deluxe Edition (Ubisoft Connect)

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More