“Game Pass” rakibi yeni PlayStation Plus paketleri için tarih verildiPlayStation Plus

Oyun tarafının önemli isimlerinden Sony, PlayStation için “Xbox Game Pass” rakibi abonelik paketleri için tarih paylaştı.

Birebir olmasa da Microsofr’un Game Pass rakibi sayılan yeni PlayStation Plus paketleri, başka bir deyişle yenilenmiş PlayStation Plus altyapısı, Asya pazarlarında 23 Mayıs tarihinde, Japonya’da 1 Haziran tarihinde, ABD’de 13 Haziran tarihinde ve Avrupa’da ise 22 Haziran tarihinde kullanıma sunulacak. Türkiye’de de 22 Haziran itibarıyla aktif edilmesi beklenen yeni dönem için PlayStation Türkiye kısaca şu açıklamayı yapıyor: “PlayStation Plus, çok katmanlı yeni bir Plus hizmeti olacak. Şu anda Plus kapsamında sunulan avantajların tümü, yeni çok katmanlı hizmetin bir parçası olacak.” Peki bu Türkiye fiyatları henüz belli olmayan sistemde tam olarak neler sunulacak?

Hatırlamak adına aylık 10 dolar vererek Plus Essential abonesi olan oyuncular, her ay iki ücretsiz oyuna ulaşacak, özel indirimler alacak, online oyunlara girebilecek ve oyun kayıtlarını buluta kaydedebilecek. Bu paket Game Pass değil PlayStation Plus devamı gibi hazırlanmış durumda.

Aylık 15 dolar vererek Plus Extra abonesi olan oyuncular, Essential imkanlarına ek olarak sayıları 400’e ulaşan PS4 ve PS5 oyununa Game Pass‘te olduğu gibi erişim sağlayabilecek. Burada diğer stüdyolar yanında PlayStation Studios imzalı özel oyunlar da sunulacak. Paketteki oyun kütüphanesi yeni çıkanlar ile beraber zaman zaman güncellenecek. Ancak burada Game Pass’teki gibi Sony özel yeni oyunlar için ilk günden erişime sunulmayacak.

Aylık 18 dolar vererek Plus Premium abonesi olan oyuncular, Essential ve Extra imkanlarına ek olarak, 340’dan fazla ekstra oyuna daha erişim sağlayabilecek. Burada bulut üzerinden aktarılacak PS3 oyunları olacak. Aynı zamanda orijinal PlayStation oyunları, PS2 ve PSP oyunları da indirerek ya da bulut üzerinden oynanabilecek. Bu pakette yeni oyunlar için demo deneme imkânı da olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayrıca belirli pazarlarda Plus Deluxe paketi de sunulacak. Bu Türkiye gibi pazarlar için olduğu düşünülen paketi bulut üzerinden aktarım getirmeyecek. Direkt olarak Premium abonelik paketinin imkanlarını sunacak paket için fiyat daha sonra verilecek.

Yeni PlayStation servisi yanında bu da ilginizi çekebilir: La Casa de Papel: Kore için çıkan tanıtım videosu

Read More