Game of Thrones dizisi House of the Dragon için 2. sezon onayı geldiGame of Thrones House of the Dragon

Game of Thrones ile bağlantılı HBO dizisi House of the Dragon çıkış yapıldı. Dizi kesin olarak uzun bir süre boyunca aramızda olacak.

Yeni Game of Thrones dizisi House of the Dragon, yapılan çok daha sürpriz olmayan resmî açıklamaya göre kesin olarak ikinci sezonuyla ekranlara gelecek. Dizinin şu an toplam kaç sezon süreceği bilinmiyor. Ancak HBO’nun büyük ses getiren diziyi en az 5 sezon devam ettireceği düşünülüyor. Yeni dizi şu an fazlasıyla dikkat çekiyor. Hatta hatırlarsınız yapım ilk bölümüyle ABD özelinde HBO’nun açılış rekorunu kırmıştı. İlk bölümü sadece ABD’de neredeyse 10 milyon kişi izlemişti. Daha ilk bölümü ile firmanın tarihine geçmeyi başaran dizi, Twitter’da da çok ses getirdi.

Geçtiğimiz günlerde bu konuda bir açıklama yapan Twitter şunları aktarmıştı: “Üç yıllık bir aradan sonra Westeros dünyası, House of the Dragon ile ekranlarımıza geri döndü. Game of Thrones hayranları, yeni diziyi tartışmak ve sohbet etmek için ise Twitter’a adeta akın etti. Pazar gecesi gerçekleşen gala, ilk 24 saat içinde dünya çapında 1 milyondan fazla Tweet ile sonuçlandı. Game of Thrones, geniş karakter kadrosuyla ünlü. House of the Dragon, efsaneye daha da fazlasını ekliyor. İzleyiciler Daenerys’i asla unutmadı, ancak yeni yıldızlar Rhaenyra ve Daemon Targaryen hakkında da çok konuşuyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk duyurusu iki yıl önce yapılan, uzun süredir çekimleri devam eden ve genel atmosferi Game of Thrones ile benzer yapıda olan dizi, George R. R. Martin’in Fire and Blood eseri üzerine kuruluyor. Dizi bizleri ana Game of Thrones dizisinden çok daha eski döneme götürüyor. House of the Dragon için geçtiğimiz yıl konuşan George R. R. Martin, gördüğü bazı bölümler ve görüntülerden fazlasıyla hoşlandığı aktarmıştı. Dizide Paddy Considine, Matt Smith, Sonoya Mizuno, Steve Toussaint, Rhys Ifans ile Olivia Cooke gibi oyuncular yer alıyor.

Fire reigns. #HouseoftheDragon has been renewed for Season 2. pic.twitter.com/6CxhzC7SKv

— House of the Dragon (@HouseofDragon) August 26, 2022

Game of Thrones dizisi House of the Dragon kadar bu da ilginizi çekebilir: La Casa de Papel: Kore için çıkan tanıtım videosu

Read More