Galaxy Z Flip rakibi katlanabilir Huawei Mate V için tarih verildiHuawei

Dev üreticilerden Huawei, yılı kesin olarak yeni bir katlanabilir telefon tanıtmadan kapatmayacak. Firmadan bir Galaxy Z Flip rakibi geliyor.

Huawei’nin kendisi için bir ilke imza atacak yeni katlanabilir telefon modeli (Olası isim Mate V) eğer kaynaklar haklıysa başka bazı ürünler ile beraber 23 Aralık tarihinde lanse edilecek. Ürün direkt olarak Galaxy Z Flip benzeri dikey katlanabilir yapıda olacak.

En son seri üretime alındığı yönünde bilgiler gelen telefon, diğer bazı detaylara göre Galaxy Z Flip3’ten daha ucuz ve sağlam olacak. Çünkü modelin yeni nesil bir menteşe sistemi kullandığı aktarılıyor.

Huawei’nin uzun süredir geliştirdiği bu yeni menteşe, kaynaklara göre daha az parçadan oluşuyor ve böylelikle hem daha ucuza üretebiliyor hem de parça azlığı üzerinden bozulma riskini azaltıyor. Huawei imzalı Galaxy Z Flip rakibi için tam fiyatın ne olacağı ise henüz tam olarak bilinmiyor.

Huawei Mate V’nin Türkiye pazarında da satılma ihtimali de bulunuyor. Ancak bunun kesin bir beklenti olmadığını açık olarak belirtelim.

Huawei gibi OPPO imzalı katlanabilir telefon modeli de dikkat çekiyor

Şirketin ilk katlanabilir telefon modeli, bildiğimiz kadarıyla Peacock kod adıyla geliştiriliyor. Model 7,8 inç ile 8 inç arasında boyutta bir ekrana sahip olacak ve bu OLED ekranda 120 Hz yenileme sunulacak. Ekranının QHD çözünürlükte tasarlandığı aktarılan ürün, kaynaklara göre 32 megapiksel selfie kamerası taşıyacak ve gücünü Snapdragon 888 işlemciden alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SP898’i ya da ortaya çıkan yeni adıyla “Snapdragon 8 gen1” işlemciyi ilk olarak 2022’de gelecek Find X4 serisinde kullanacak bilgisi verilen OPPO, ilk katlanabilir telefonun arkasında ana kamera olarak 50 megapiksellik Sony IMX766 kullanacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi

Read More