Galaxy S22 serisine Gorilla Glass Victus+ müjdesi!


Ice Universe’e göre, Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra telefon modellerinin tamamı “Gorilla Glass Victus +” kullanacak. Gorilla Glass Victus +, şu ana kadar akıllı telefonlarda kullanılan en dayanıklı ekran olarak karşımıza çıkacak. Detaylara yazımızın devamından göz atalım.

Galaxy S22 serisine Gorilla Glass Victus+ müjdesi!

Bilindiği üzere Corning, yaklaşık bir buçuk yıl önce Gorilla Glass Victus’u tanıtmıştı. Gorilla Glass Victus’un tanıtılmasından sonra ise birçok amiral gemisi telefonda (Galaxy Note20 Ultra’dan başlayarak) ve bazı dayanıklı telefonlarda Gorilla Glass Victus ekranlar kullanılmaya başlandı. Bu güçlendirilmiş camın halefi oldukça yakında olabilir. Zira iddiaya göre Samsung’un yaklaşan amiral gemilerinde, geliştirilmiş olan bu yeni ekran yer alacak.

Ice Universe’e göre, Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra’nın tümü “Gorilla Glass Victus +” kullanacak. Bunun hem ön hem de arka için mi yoksa sadece ön için mi olduğu ise henüz belirtilmiş değil.

Bundan yaklaşık 1 ay kadar önce The Cat, üç S22 modelinin de cam sırtlı olacağını söylemişti. Ancak arka panel için daha eski bir Gorilla Glass sürümü kullansalar bile, yine de plastik sırtlı S21 ve S21+ üzerinde bir yükseltme olacaktır. Zira S21 Ultra’nın her iki tarafında da Gorilla Glass Victus yer alıyordu. Bu arada bilmeyenler için Gorilla Glass Victus’a ait bir videoyu aşağıda sizler için paylaştık.

Bu arada Samsung Galaxy S22 Ultra’nın arkasında bazı özel camların olacağı iddia ediliyor. Sızdırılan bir teknik özellik sayfasında yine Corning tarafından geliştirilen Super Clear Glass’tan bahsediliyor. Bu özel cam, aynı zamanda yansımaları ve parlamayı azaltacak.

Yukarıdaki iki S22 kukla modellerini incelediğimizde, arka camın çok parlak bir yüzeyi olmadığını görüyoruz. Hatta daha çok mat bir görüntüye sahipler. Bu arada S22 ve S22+ modellerinin Pembe Altın, Yeşil, Siyah ve Beyaz renk seçenekleri ile gelmesi bekleniyor, Ultra’nın ise Bordo, Yeşil, Siyah ve Beyaz renklerde olması bekleniyor. Doğal olarak, çok çeşitli birinci taraf aksesuarları da olacak.

Kore medyası Galaxy S22 Unpacked etkinliğinin 8 Şubat’ta gerçekleşeceğini bildirse de. Samsung tarih ile ilgili henüz resmi olarak bir açıklama yapmış değil.

Read More

Yorum yapın