FTX, her Ukraynalı hesap sahibine 25 dolar bağışlıyor!


Kripto para borsalarının öncülerinden olan FTX, platformda kayıtlı her Ukraynalı hesap sahibine 25 dolar veriyor. Bu bağış sonrasında, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF olarak da bilinir) kendi Twitter hesabı aracılığıyla yapmış olduğu paylaşımda “FTX’te her Ukraynalıya 25 dolar verdik, yapmanız gerekeni yapın” açıklamasında bulundu.

FTX, her Ukraynalı hesap sahibine 25 dolar bağışlıyor!

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan FTX, platformda kayıtlı her Ukraynalı hesap sahibine 25 dolar veriyor. Bu, şirketin CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF olarak da bilinir) tarafından kendi Twitter hesabı aracılığıyla doğrulandı. Bay Bankman-Fried tweetinde şunları söyledi:

“FTX’te her Ukraynalıya 25 dolar verdik, yapmanız gerekeni yapın”

Tweet 38.000’den fazla beğeni aldı ve 4.450’den fazla retweet edildi. Bu, her Ukraynalı FTX kullanıcısının en son döviz kurlarına göre 745,50 Ukrayna grivnası değerinde para birimi alacağı anlamına gelir.

Bu hareket, küresel kripto topluluğunun, 24 Şubat’ın erken saatlerinde başlayan Rus işgali karşısında bu ülkenin mücadelesine verdiği destek gösterisinin son örneği. Kripto toplulukları ile şimdiye kadar, dünyanın her köşesine farklı amaçlarla destek sağlarken, Ukrayna çabası için ise toplamda 4 milyon doların üzerinde Bitcoin toplamayı başardı. Tek bir katılımcıdan 3 milyon dolardan fazlası taahhüt edildiğini de ayrıca belirtelim.

Read More

Yorum yapın