Formula E Güvenlik Aracı MINI E-Pacesetter Türkiye’de

Formula E Güvenlik Aracı MINI E-Pacesetter Türkiye'de!

Markanın Formula E yarış serisinin resmi güvenlik aracı MINI E-Pacesetter 22-25 Eylül’de Intercity İstanbulPark’ta düzenlenecek V-Weekend etkinliğinde ilk kez Türkiye’de olacak.

Marka kullanıcılarının sahip olduğu birçok özel MINI modelinin de sergileneceği V-Weekend’de markanın performans modeli John Cooper Works’den izler taşıyan tamamen elektrikli MINI E-Pacesetter ziyaretçiler tarafından yakından incelenebilecek. Etkinlik boyunca Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) takımı pilotları marka tutkunlarını pistte taksi sürüşüne çıkarırken MINI Electric modelleriyle de slalom parkuru deneyimi yaşatılacak.

MINI E-Pacesetter hakkında tüm detaylar

Markanın elektrikli geleceğini John Cooper Works’ün performansı ile birleştiren E-Pacesetter, MINI Design, BMW Motorsport, FIA ve Formula E’nin iş birliğiyle tasarlandı. John Cooper Works’ün performans karakterini elektrikli mobilite ile bir araya getiren E-Pacesetter, JCW modelinin elektrifikasyona olan uyumunun da en somut temsilcisi konumunda.

Şimdiye kadar üretilen en dinamik marka modeli unvanını taşıyan  E-Pacesetter pist kullanımı için özel olarak tasarlandı. Aracın içinde ve dışında yer alan John Cooper Works imzalı parçaları, karatılmış radyatör ızgarası ve MINI Electric logosu otomobilin elektrikli oluşuna gönderme yapıyor. Izgaranın üst tarafı, motor soğutmasına ihtiyaç duymadığı için ön uç aerodinamiğe yardımcı olması amacıyla büyük ölçüde kapatıldı. 18 inç boyutundaki çift renkli alaşım jantları otomobilin yan profilden güçlü duruşunu destekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hafif tasarım ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olan güvenlik aracı yaklaşık 1230 kilogram ağırlığıyla standart MINI Electric’ten 130 kg daha hafif. MINI Electric’te kullanılan 184 HP güç ve 280 Nm tork değerlerine sahip  E-Pacesetter 0’dan 100 km/s hıza sadece 6.7 saniyede ulaşıyor. Otomobilin 80-120 km/s hızlanması ise 4.3 saniye.

İlginizi çekebilir: Tam 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

https://log-com-tr.cdn.vidyome.com/embed/cDnEQTFNgM5.html

Read More