Ford’dan tedarik krizine ilginç çözüm; “Çipi sonra takacağız”

Kullanıcıların çip krizinden az şekilde etkilenmesini hedefleyen Ford, süreci geçiş hamleleriyle atlama stratejisiyle yönetiyor.

Otomotiv dünyasının son birkaç yıllık temel gündem maddeleri arasında çip krizinin olduğu bir sır değil. Markaları üretim aralarına kadar götüren süreç sebebiyle, planlanan adetlerin tablolara yansımadığı yıllık tablolar karşımıza çıkıyor. Yönetim tarafında yeni formüllerin üretilme zorunluluğunu ortaya çıkarken, bu çözümlerden bazıları zihinlerde yer edinme konusunda sınırları zorluyor. Geçtiğimiz süreçte bazı modellerini donanımlarını eksilterek satışa sunma parolasını benimseyen bazı markalar görmüştük. Bu sürece farklı bir boyut getiren Ford, Amerika’daki geçici çözümüyle sürece yeni bir boyut getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Explorer için bazı özellikler çip tedariği sonrası kullanılabilecek

Bölgede satışa sunduğu amiral gemilerinden Explorer üzerinden kullanıcılara farklı bir çözüm sunmaya hazırlanan Ford’un, araçlarını sipariş eden kullanıcılara bazı donanımları pasif şekilde teslim etmeye hazırlandığını görüyoruz. Altyapı tarafındaki donanımları stoklar dahilinde araçlara entegre etmeyece devam edecek olan marka, sistemi çalışmasını sağlayacak çipin gelmesiyle birlikte kullanıcıları özellikleri aktif hale getirmek için servis noktalarına davet edecek. Klima ve multimedya gibi temel özellikler tarafında herhangi bir aksama beklenmezken, Explorer’ın arka yolcular için sunulan eğlence sistemi ve iklimlendirme kumandalarında gibi bazı özelliklerde ilk aşamada kullanım mümkün olmayacak. Ford, 1 yıllık süreç içerisinde ihtiyaç duyulan çiplerin tedariği konusunda da garanti vermeye hazırlanıyor. Marka kaynakları, bu sayede kullanıcılara araçların daha erken teslim edilebildiğinin de altını çiziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Read More