Ford içten yanmalı motor üretiminde ciddi kararlar alıyor!

Elektrikli otomobil piyasasının gittikçe kızıştığı şu günlerde bu pastadan pay sahibi olmak isteyen bir sürü firma ve ülke bulunuyor. Ülkemiz için de elektrikli araba macerası birkaç yıl sonra başlamış olacak. Ford ise içten yanmalı motorlar hakkında ciddi ve kalıcı adımlar atıyor. İşte detaylar.


Ford içten yanmalı motor üretiminde ciddi kararlar alıyor! - Page 1

Giderek daha fazla ülke içten yanmalı motorlar (ICE) için bazı ültimatomlar belirliyor. Bazı şirketler ICE otomobiller üretmek için diretmeye devam ederken, büyük otomobil firması Ford için işler öyle değil.

Ford içten yanmalı motor üretiminde ciddi kararlar alıyor! - Page 2

ICE güç aktarım mekanizmasına son verilmesini isteyen şirketlerden birisi de Ford. Dearborn merkezli üreticisi, dünyanın en popüler spor otomobili Ford Mustang‘in sahibi ve ICE ile çalışan kamyonları on yıllardır ABD’de satışlara hükmediyor, firma şimdi ise 2035’ten itibaren ICE satışlarını sona erdirmenin peşinde.

Ford içten yanmalı motor üretiminde ciddi kararlar alıyor! - Page 3

Ford, yakın zamanda, Avrupa’da faaliyet gösteren diğer 24 büyük şirketin 2025’ten itibaren bölgede ICE otomobil ve kamyonet satışını yasaklamak için imzaladığı bir dilekçeye adını ekletti ve bu Dilekçe, Avrupa Birliği yetkililerine gönderilmiş durumda.

Ford içten yanmalı motor üretiminde ciddi kararlar alıyor! - Page 4

Ford Avrupa, kıta genelinde EV serisini ve elektrikli şarj ağını genişletmeye devam ederken AB’yi “şarj altyapısı için zorunlu hedefler belirlemeye” çağırdı.

Read More

Yorum yapın