Fiyatlar dikkat çekiyor; 2022 MG ZS benzinli motor seçenekleriyle satışta

Beraberinde elektrikli bisiklet çözümüyle gelen 2022 MG ZS ailesi, iki farklı benzinli motor seçeneğiyle satışta.

2021 yılında Avrupa pazarında yakaladığı başarının izlerini Türkiye’de de gösteren MG, 2022 ile birlikte yükselişini sürdürmek istiyor. Türkiye pazarındaki ürün gamını genişletmeye devam eden marka, geçtiğimiz süreçte elektrikli versiyonunu da sunduğu ZS modeli için daha erişilebilir niteliklerde benzinli versiyonları satışa sundu. 448 litrelik bagaj kapasitesiyle dört kişilik bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılama iddiası taşıyan ZS’in, 106 beygir güç üreten 1,5 litrelik atmosferik benzinli ve manuel şanzımanlı versiyonu 449 bin TL’den başlıyor. 111 beygirlik güçle gelen 1,0 litrelik turbo benzinli tam otomatik modeli ise 579 bin TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor. ZS’nin Luxury donanım paketinde, şehir içi ulaşıma çözüm sunacak %100 elektrikli katlanır bisikletin standart olarak sunulması da kullanıcıların dikkatini çekecek detaylardan olacak.

2022 MG ZS ailesinden öne çıkan detaylar

Farklı prensiplerde çalışan iki farklı motor seçeneğiyle gelen ailenin üniteleri General Motors ve MG tarafından geliştirilip üretiliyor. Benzinli motor seçeneklerinden 1,5 litrelik atmosferik ünite 5 ileri manuel şanzımanla sunulurken, 1,0 litrelik turbo benzinli ise 6 ileri otomatik şanzımanla gücünü ön tekerleklere aktarıyor. Motor seçeneklerinden 1,5 litrelik versiyon, 106 HP güç ve 141 Nm tork değerlerine sahip. ZS bu üniteyle birlikte 0’dan 100 km/s hıza 10,9 saniyede ulaşırken, ortalama yakıt tüketim değeri ise 100 kilometrede 6,6 litre olarak veriliyor. 1,0 litrelik turbo üç silindirli benzinli motor ise 111 HP güç ve 160 Nm tork değerlerine sahipken, aracı 0’dan 100 km/s hıza 12,4 saniyede ulaşıyor. Turbo benzinli versiyonun 100 kilometrede ortalama yakıt tüketim değeri ise 7,2 litre.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sunduğu aktif ve pasif güvenlik ekipmanlarıyla güncel beklentileri karşılayan ZS, elektrikli versiyonuyla Euro NCAP’ten 5 yıldız alan ilk model olmayı başarmıştı. Aynı gövde yapısını koruyan ZS’in benzinli versiyonları da zengin bir güvenlik listesine sahip. İki ISOFIX bağlantısı, ön, yolcu ve sürücü havayastıkları ile yokuş kalkış desteği her iki donanımda da standart olarak yer alıyor. Comfort ve Luxury isimli iki farklı donanım seviyesiyle satışa sunulan ZS, her iki donanımda da oldukça zengin.


Apple Carplay ve Android Auto desteğine sahip 10.1 inçlik dokunmatik ekran, yüksek çözünürlüğü ve kolay kullanımıyla standart olarak geliyor. Bunun yanında Luxury donanımında dijital gösterge paneli de standart olarak yer alıyor. Dijital klima yine her iki donanımda da standart sunulurken, anahtarsız giriş ve çalıştırma için Luxury donanımı tercih etmek gerekiyor. Hız sabitleyici ise hem Comfort hem de Luxury donanım listesinde mevcut. Ek olarak Luxury donanımında sunulan deri koltuklar sürücü tarafında elektrikli olarak ayarlanabilirken hem sürücü hem de yolcu tarafında yer alan ısıtma özelliği lüks algısını kuvvetlendiriyor. Dış donanımda ise elektrikli ayarlanabilir, ısıtmalı ve katlanabilen yanı aynalar her iki donanımda da standart olarak yer alırken, yine standart olan LED gündüz sürüş farları ZS’in modern görünümünü kuvvetlendiriyor. Otomatik yanan farlar hem Comfort hem de Luxury donanımda konforu artırırken, arka park sensörleri de şehir için manevralarda kolaylık sağlıyor.

Read More