Fiyatı açıklanan 2022 Volkswagen Passat Alltrack ailenin 1,5 milyon TL’yi geçen ilk ismi oldu2022 Volkswagen Passat Alltrack

Şubat ayı listelerinde karşımıza çıkan 2022 Volkswagen Passat Alltrack, zirveden girdiği ürün gamında 1,5 milyon TL sınırını aşan ilk model oldu.

Volkswagen’in geçtiğimiz aralık ayının ilk yarısı içerisinde Türkiye’de satışa sunmaya başladığı Passat Alltrack, listelere ailenin en pahalı versiyonu olarak giriş yapmıştı. SW gövde tipinin cross yeteneklerle harmanlandığı ve Volvo, Mercedes, Audi gibi premium markalarda başarılı kombinasyonlarla karşımıza çıkan bu formülün Passat ailesindeki kullanıcı tepkisi de şüphesiz merak ediliyor. Türkiye’ye geldiği ilk günlerde 1 milyon 454 bin 600 TL’lik liste fiyatıyla satışa sunulan model, süreç içerisinde atılan indirim adımıyla 1.353.000 TL’ye gerilemişti. Şubat ayıyla birlikte açıklanan 2022 Volkswagen Passat Alltrack fiyatı ise, yeni model yılı etkisiyle 1,5 milyon TL barajının aşıldığı bir tabloyu karşımıza çıkartıyor. Yeni model 1.572.900 TL’lik etiketle satışa sunulurken, 2021 model yıllı versiyon da 1.448.400 TL ile şubat ayı listelerinde alıcıları bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Volkswagen Passat Alltrack özellikleri

Passat Alltrack’ın standart özellikleri arasında arazi sürüşü için uyarlanmış gövde altı korumalı tamponlar, ayrıca gövde altı korumasına sahip eşik uzantıları ve sağlam çamurluk uzantıları ile paslanmaz çelik görünümlü ön arka marşpiyel bulunuyor. Özel bir off-road modu, daha fazla yerden yükseklik sağlayan modifiye edilmiş donanımı ve sürekli 4MOTION dört tekerlekten çekiş teknolojisi sayesinde, Passat Alltrack, arazide sürüş yaparken bile yüksek konfor vadediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aracın kaputunun altında ise standart olarak 2.0 litrelik dizel motor seçeneği var. 200 PS güç ve 400 Nm tork üreten bu motorla birlikte 0’dan 100’e hızlanmasını 7,3 saniyede tamamlayabilen Passat Alltrack’in erişebileceği maksimum sürat ise 228 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. Bu güçlü motor sayesinde 2,2 tonluk çekme kapasitesi vadeden model, karavan seyahatlerinde de kullanıcıların beklediği desteği sunmaya hazır. Aracın 100 kilometredeki ortalama yakıt tüketiminin de fabrika verisi olarak 5 litre veriliyor.

İlgili video

Yeni T-Cross Türkiye’de

Read More