Fitbit üç yeni akıllı giyilebilir cihazını resmen tanıttı


Fitbit her ne kadar ülkemizde yeterince bilinmiyor olsa da, dünyanın geri kalanı için oldukça önemli bir marka. Önceleri daha farklı bir isimle hizmet verirken, 2007 yılından itibaren Fitbit olarak yeniden kurgulanan şirket, 2020 yılına kadar bağımsız bir marka olarak piyasada boy göstermişti. Özellikle 2018 yılında IDC raporuna göre Xiaomi ve Apple’dan sonra üçüncü en büyük giyilebilir cihaz üreticisi olarak dikkat çeken Fitbit, 2020 yılında Google tarafından 2,1 milyar dolar karşılığında satın alınmıştı.

İşte şirket Google alımı sonrası özellikle egzersiz severlere özel üretilen akıllı saat ve akıllı bileklik sektörlerindeki hakimiyetini arttırırken, firma tarafından tanıtılan yeni 3 model ise bu iddiasını bir hayli güçlendirecek.

Fitbit üç yeni akıllı giyilebilir cihazını resmen tanıttı

Şirket tarafından en son 2020 yılında tanıtılan Sense, Versa 3 ve Insprie 2 modelleri bir hayli beğeni toplamış ancak şirket bu modellerinin yeni versiyonlarını piyasaya sürme konusunda işi biraz ağırdan almıştı. İşte ünlü akıllı cihaz üreticisi her üç modelin de yeni versiyonlarını tanıtarak sektöre bomba gibi bir geri dönüş yapmış oldu.

Fitbit tarafından tanıtımı yapılan Sense 2, Versa 4 ve Insprie 3 yine egzersiz odaklı bir yapıyla karşımıza çıkarken, cihazların hiçbirinde Wear OS işletim sisteminin bulunmadığını belirtelim. Üç model içerisinde en yüksek fiyata sahip olanı 299 dolarlık etiketiyle Sense 2 olurken, bu cihazı 229 dolarlık fiyatıyla Versa 4 takip ediyor. 99 Dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan Fitbit Inspire 3 ise, 3 model arasındaki en uygun fiyatlı cihaz olarak dikkat çekiyor.

Read More

Yorum yapın