Find X5 Pro sonrasında OPPO Find X5 de kendisini gösterdi

Hasselblad kameralı amiral gemisi akıllı telefon modeli Find X5 Pro sonrasında kardeşi OPPO Find X5 de kendisini gösterdi.

Find X5 ile beraber ilk çeyrek bitmeden tanıtılacak olan amiral gemisi Find X5 Pro, dün detaylarına burada yer verdiğimiz üzere Roland Quandt tarafından sızdırılmıştı. Quandt modelin tüm teknik detaylarını paylaşmış, geriye bir sürpriz bırakmamıştı. Bugün ise Evan Blass’tan kardeş OPPO Find X5 için resmi tasarım geldi. Yine Hasselblad markasına sahip olduğu görülen telefon, abisiyle benzer bir çizgide ve bizce oldukça modern görünüyor.

Find X5 Pro gibi sadece siyah ve beyaz renklerde hazırlanan amiral gemisi akıllı telefon OPPO Find X5, arkasında üçlü kamera taşıyor ve ön kamerayı bir ekran deliğinde barındırıyor. 3,5 mm kulaklık girişi taşımayan telefon, yüksek ihtimalle gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alıyor ve 5G desteğini beraberinde getiriyor.

Find X5 Pro haberinde detaylandırdığımız MariSilicon ve Hasselblad desteği ile kâğıt üzerinde çok yüksek bir kamera performansı vadeden Find X5 için tüm detayların yakında ortaya çıkması bekleniyor.

BBK şirketlerinden OPPO resmi olarak Türkiye’de olduğundan, telefonları her zaman Türkiye satış ihtimali taşıyor. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi Find X5 serisi için beklentiyi biraz düşük tutmak gerekiyor. Firma Türkiye’de Find X2 modelini sattı ancak Find X3 serisinden bir modeli getirmedi. Find X4 serisi ise isimsel olarak atlandı, yani satışa sunulmadı.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Read More