Fiat SUV fiyatlarını dibe çarptı! Bu fiyata binek otomobil bile yok!

Fiat son dönemdeki popüler SUV modeli Egea Cross’un fiyatını cazip seviyelerde tutmaya devam ediyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.


Hem Türkiye’de, hem de Avrupa’da SUV araçlar artık daha popüler. Hatta bu bağlamda bazı üreticiler sedan modellerinin fişini çekerek SUV tarafındaki model yelpazesini genişletmeye başladı. Yakın zamanda SUV tarafındaki model yelpazesini genişleten markalardan birisi de Fiat oldu.

İtalyan otomobil devi Fiat, SUV tarafındaki modellere Cross’u da eklemişti. Cross genel olarak Egea HB ile aynı platformda yükselse de daha kalıplı bir yapıya sahip. Bu da Cross’u çok daha cazip kılıyor diyebiliriz.

Elbette Cross’u cazip kılan tek şey bu değil. Fiyat tarafında da Egea Cross’un rakiplerine nazaran daha makul göründüğünü söylemek mümkün. Zira Cross’un fiyatları 331 bin TL seviyesinden başlıyor.

Dürüst olmak gerekirse bu fiyat seviyesine artık binek otomobil bulmak bile zor diyebiliriz. Zira Clio’nun en boş versiyonu bile şu anda 313 bin TL’den satılmakta. Bu açıdan bakıldığında Clio yerine Egea Cross almak çok daha mantıklı görünüyor.

Read More

Yorum yapın