Fiat elektrikli modeli ile muazzam görünüyor!

Otomobil

Fiat markası olan Chrysler elektrikli araçlar kategorisine adını yazdırmak istiyor. Bu anlamda çalışmalar yapan firmanın yeni elektrikli modeli yakında yola çıkabilir.

Geçen yıl Las Vegas‘taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda Chrysler, 1930’lardan bu yana ilk kez Airflow adını canlandırdı.

O zamanlar Airflow, aerodinamik olarak gelişmiş bir sedandı. Zamanı yansıtan tasarımıyla teknoloji fuarında gösterilen model, Airflow Vision adı verilen zarif bir elektrikli konseptti.

Bu ayın başlarında, Chrysler Airflow‘un gelişmiş bir versiyonu, Stellantis‘in Yazılım Günü sunumunda nihai üretim tasarımının ön izlemesi gösterildi. Hiçbir ayrıntı paylaşılmadı, ancak daha fazlasını öğrenmek için uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız çünkü yeni Chrysler Airflow konsepti, 5-8 Ocak‘ta Las Vegas‘ta düzenlenen 2022 CES‘te görücüye çıkacak.

Elektrikli crossover ile ilgili ayrıntılar hala çok az ancak Stellantis bunun “markanın temiz mobiliteye ve sorunsuz bağlantılı müşteri deneyimlerine dönüşümüne öncülük edeceğini” söylüyor. Geçen yıl gösterilen konseptle karşılaştırıldığında, yeni Airflow konsepti üretime daha yakın görünüyor.

Read More

Yorum yapın