Ferrari ve Richard Mille, dünyanın en ince saatini hazırladı [Video]



Ferrari ve Richard Mille

Dünyanın en önemli otomobil üreticilerinden Ferrari ve saat konusunda kilit isimlerden Richard Mille, dünyanın en ince saati ile karşımızda.

Ferrari ve Richard Mille, uzun zamandır birlikte özel işlere imza atıyor ve zengin müşterilerini etkileyecek giyilebilir ürünleri karşımıza çıkarmaya devam ediyor. Bu bağlamda ikilinin ortaya çıkardıkları en yeni ürün, “UP-01” olarak geçiyor ve sadece 1.75 mm kalınlığıyla dünyanın en ince saati oluyor. Bir önceki rekoru sadece 0.05mm ile geçtiği aktarılan bu ilginç model, çok ince olduğundan yandan bakıldığı zaman neredeyse görünmüyor. 51-mm gövde boyutu ile ince ancak büyük sayılacak bir seçenek olan saat, sınırları zorlayan kasasıyla normal saatlerden çok da farklı bir ön yüze sahip.

Pil çok kalın olacağı için manuel temelde tasarlanan ve beraberinde gelen özel bir araç yardımıyla zaman zaman kurulması gereken “UP-01”, çok dikkat çeken bir iç mekanizma üzerine kuruluyor. Çok sayıda incecik dişlinin bir araya geldiği gövde, uzun ömür için yüksek sağlamlıkta metalden üretilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ferrari ve Richard Mille imzalı bu ilginç saat modeli “UP-01” için satış fiyatı tahmin edebileceğiniz üzere hiç düşük değil. Hatta fiyat yüksek tahminleri bile aşacak bir etikete sahip. Açıklandığı kadarıyla saat için tam 1,8 milyon dolar verilmesi gerekiyor.

-Aşırı ince saatin iç mekanizma sistemi gerçekten görülmeye değer-

Ferrari ve Richard Mille imzalı saat yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More