Ferrari Purosangue; İtalyan üreticinin ilk SUV modeli tanıtım öncesinde sızdı

Ferrari Purosangue

Geliştirme sürecinde son aşamalara gelinen Ferrari Purosangue, sızan görüntüleriyle birlikte tanıtımı aratmayan detaylar taşıyor.

Ferrari’nin 2 yılı aşkın süredir gündemde olan SUV projesi için adım adım sona yaklaşıyoruz. Geliştirme sürecinde sık sık kamuflajlı olarak kameralara yakalanan modelin Purosangue adıyla seri üretime taşınacağını biliyoruz. Lamborghini’nin Urus hamlesiyle birlikte yakaladığı satış başarısıyla birlikte beklentilerin de bir hayli yükseldiği model, İtalyan üreticinin tarihindeki ilk SUV denemesi olarak da kayıtlara geçecek. Tanıtım için geri sayımına devam ettiğimiz Ferrari Purosangue, saatler önce sosyal medya üzerinden ortaya çıkan sızıntı görselleriyle birlikte bir anda tüm dünyanın gündemine oturdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ferrari Purosangue tasarımı beklentileri aşan çizgiler taşımıyor

Geliştirme sürecinden itibaren yakından takip ettiğimiz modellerden birisi olan Purosangue, sızan görüntüler üzerinden tasarım bazında şaşırtıcı bir noktada konumlanmıyor. Süreç içerisinde marka tarafından gelen mesajlara paralel olarak, 2019 yılında lanse edilen Roma modeline yakın dinamikler barındırıyor. Ferrari’nin önden motorlu sürüş dinamikleriyle geliştirdiği Roma, kendinden sonra gelen SF90’a da önemli oranda yansımalarda bulunmuştu. Şu anda karşımızda duran sızıntılar ışığında Purosangue’un bu iki aracın karma karakteriyle harmanlandığını söyleyebiliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Roma’da olduğu gibi önden motorlu bir yapı üzerine inşa edilecek olan Purosangue için kaputun altında turbo destekli 3,9 litrelik sekiz silindirli makinenin ön planda olduğunu biliyoruz. Bu motor Roma’da 620 PS güç ve 800 Nm’lik maksimum torkla geliyor. Bunun dışında elektrik destekli V6 ve V12 üniteler de masada. Bu yıl içerisinde üretimi başlayacak olan Ferrari Purosangue’un ilk teslimatları 2023’te yapılacak.

İlgili video

Roma tanıtımı

İlgili video

Read More