FaceTime’ı iPhone olmadan nasıl kullanabilirsiniz? Nasıl Yapılır?


Video görüşmeleri Covid-19 salgını nedeniyle son günlerde popüler hale geldi. İnsanlar aylar boyunca evlerine hapsoldular ve görüntülü konuşmalar tabiri caiz ise patladı. Ancak gün geçtikçe yeni normale dönülmesine rağmen hala görüntülü konuşma cazibesini koruyor.

iPhone sahipleri için FaceTime, iPhone sahibi olmayan arkadaşlarını dahil edemedikleri görüntülü aramalar için favori seçeneklerden biridir.

Şimdi iOS 15 sayesinde hem Apple hem de Android kullanıcıları FaceTime’a katılabilecekler. FaceTime, iPhone’u olan olmayan kişilerin görüntülü aramalara katılmasına izin verecek.

FaceTime’ı iPhone Olmadan Kullanma!

iOS 15 ve 15.2 güncellemesi kullanıma sunuldu, böylece arkadaşlarınızla iPhone olmadan FaceTime aramaları yapabilirsiniz, şu basit adımları izleyin:

1.iPhone’unuzu iOS 15 ile güncelleyin, uygulamayı açın FaceTime ve “Bağlantı Oluştur” a tıklayın. Alttan FaceTime link tıklayın. Sohbetiniz için bir ad girmek için Ad Ekle‘yi tıklayın.

2.Aynı ekranda, telefonunuzdaki uygulamalarda bağlantıyı metin yoluyla paylaşma seçeneklerini göreceksiniz. Veya bağlantıyı kendiniz kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Çağrıyı başlatmak için yeni oluşturduğunuz sohbetin adına dokunun ve “Katıl” a dokunun.

3.Android veya Windows kullanıcısı bağlantıyı tıkladığında, adının yanındaki onay işaretine dokunarak çağrıya katılmasına izin vereceğiniz bekleme odasına girecektir.

Hazır! Bir iPhone’ları olmasa bile artık tüm arkadaşlarınızla FaceTime üzerinden görüşebileceksiniz.

Read More

Yorum yapın