Facebook’un geliştirdiği akıllı saat ortaya çıktı


Eski adıyla Facebook yeni adıyla Meta, uzun bir süredir üstün özelliklere sahip yeni bir akıllı saat üzerinde çalışıyordu. Meta’nın ilk akıllı saat modeli olması beklenen bu cihazın kod adı ise “Milan” olarak belirlenmişti. Bugüne kadar sızdırılan özelliklerine baktığımız zaman, cihazın ana hedefinin Apple Watch’a rakip olmak olduğu çok net bir şekilde anlaşılıyordu.

Öyle ki, Milan’ın arka yüzeyinde 12MP, ön yüzeyinde ise 5MP olmak üzere iki farklı kamerası mevcuttu ki, başlı başına bu özellik bile akıllı saati bir anda ilgi odağı haline getirebilirdi. Öte yandan cihazın Android Wear OS ile kutudan çıkacağı ve 350 dolar gibi bir fiyattan satılacağı konuşuluyordu. Ancak Meta’nın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla tüm bu özellikler ve bilgiler bir anda boşa çıkmış oldu çünkü Meta, Milan kod adlı akıllı saat projesini iptal ettiğini açıkladı.

Facebook’un geliştirdiği akıllı saat ortaya çıktı

Her ne kadar şirket tarafından yapılan açıklamada, bu iptalin arkasında yatan gerekçenin ne olduğuna dair herhangi bir açıklama yapılamasa da, şirketin CEO’su Mark Zuckerberg tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan “maliyetlerin düşürülmesi gerekliliği” içerikli açıklamalardan söz konusu projenin iptal edilmesinin temel nedeninin ekonomik sebepler olduğu anlaşılıyor.

Bakalım Meta’nın üzerinde çalıştığı diğer giyilebilir ürünler de bu kemer sıkma politikasından etkilenecek mi?

Read More

Yorum yapın