Evinizdeki havayı temizleyen Xiaomi Son hava bükücü ile tanışın!


Akıllı telefon ve teknolojik ürünler üreten Xiaomi, akıllı ev ürünleri yelpazesindeki yeni ve en güçlü hava temizleyicisini Xiaomi Air Purifier 4 MAX ismiyle resmi olarak tanıttı. 96 m²’ye kadar olan büyük alanlar için tasarlanan bu teknolojik cihaz, ayrıca üreticinin mobil uygulaması üzerinden de kontrol edilebiliyor.

Xiaomi Air Purifier 4 MAX: İddialı son hava bükücü

Yeni hava temizleyici Xiaomi Air Purifier 4 MAX, formaldehit partiküllerini %99,7’ye varan temizleme verimliliği ile 1 saat içinde 0,01 mg/m³’e düşürme yeteneğine sahip. Temizleyici aynı zamanda VOC kirliliği (uçucu organik bileşikler), yani aldehitler, benzenler, alkanlar, aromatikler, alkenler, halojenler, esterler, ketonlar vb. kirliliği de ortadan kaldırabiliyor.

Toluen partiküllerinin giderilme oranı 1 saatte %97,7’ye kadar çıkarken, TVOC kirlilik giderme oranı ise %96,3’e kadar çıkabiliyor. Cihaz, İsviçre menşeili bir katı formaldehit sensörü ile donatılmış. Yarı iletken elektronikler sayesinde bu sensörün doğruluğu çok ciddi oranlara kadar çıkabiliyor.

Xiaomi'nin uygun fiyatlı hava temizleyicisi çok iddialı!

Hava temizleyici, formaldehit gibi maddelerin giderilmesine ek olarak, dakikada 13333 litre seviyesinde bir hacme ve hava akışına sahiptir. Bu sayede diğer kirleticilerin yanı sıra iç mekandaki pasif dumanı, yağ buharlarını veya tozu da hızlı bir şekilde temizleyebilir. Bu güçlü temizleyicinin toplam kapsama alanı ise 96 m² olarak belirlenmiş. Bu nedenle daha büyük bir daireyi ve hatta ofisleri bile kapsayabilir.

Cihaz ayrıca yararlı bir antibakteriyel ve antiviral kaplama özelliği de içeriyor. Özellikle bu alerjilere yatkın olan insanlar tarafından takdir edilecek olan polen gibi çeşitli bakteri ve toksinleri veya alerjenleri ortadan kaldırabilir. Bireysel işlevlerin yanı sıra temizleme hızı, temizleyiciyi açıp kapatma gibi işlevleri Xiaomi Home uygulaması aracılığıyla özelleştirebilirsiniz.

Filtre ünitelerine gelince, Xiaomi Air Purifier 4 MAX, toplam hizmet ömrü 1 yıla kadar olan doğrudan üreticinin sunduğu filtreleri kullanıyor. Bu teknolojik alet, değiştirilmeleri konusunda da sizi uyarıyor ve filtre ömrünü manuel olarak ayarlamaya gerek kalmadan yeni bir filtrenin takıldığını otomatik olarak tanıyor.

Evinizdeki havayı temizleyen Xiaomi Son hava bükücü ile tanışın! - Resim : 2

Ürünün fiyatı ve bulunabilirliği

Xiaomi Air Purifier 4 MAX güçlü hava temizleyicinin yeni modeli, şimdiye kadar yalnızca yerel, yani Çin pazarında satışa sunuldu. Şu anda 2799 Çin yuanı seviyesinde bir tanıtım fiyatıyla ön sipariş verilebiliyor.

Küresel olarak 409 € yani 408 USD olarak da alınabilir. Ancak, cihaz şu anda küresel olarak satışa sunulmadı. İlerleyen zamanlarda ise küresel olarak sunulması bekleniyor.

Çinli marka Xiaomi’nin sunduğu bu yeni ve güçlü hava temizleyicisini beğendiniz mi?

Read More

Yorum yapın