Ethereum madenciliği sona erdi! Peki şimdi ne olacak?


Ethereum geliştiricileri, yükseltmenin 60 milyar dolarlık kripto para birimi borsaları, NFT pazarları ve diğer uygulamalardan oluşan bir ekosistemi barındıran Ethereum ağını daha güvenli ve ölçeklenebilir hale getireceğinin altını çizdi.

Dalgalanma yaşandı

Birleşmeden hemen sonraki dakikalarda, mevcut piyasa değeri 200 milyar dolara yakın olan Ethereum, Bitcoin’den (BTC) sonra ikinci en büyük kripto para birimi haline geldi. Yapılan işlem sonrasında Ethereum’un fiyatlandırmasında dalgalanma yaşandı.

Yetkililer, birleştirme sonrasında işlem sürelerinin de kısalacağını duyurdu İş kanıtı kapsamında, Ethereum her 13.36 saniyede bir blok oluşturabiliyor. Birleştirmenin ardından, her 12 saniyede bir yeni bir blok oluşturulabilecek. Önceki versiyona göre yüzde yaklaşık yüzde 10 daha hızlı işlem yapılabilecek.

ETC ve RVN’e geçiş var 

Ethereum madencileri, birleşmeden sonra artık ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olamayacak ve bu nedenle artık blok ödülleri kazanamayacaklar. Bazı madencilerin Ethereum Classic (ETC) ve Ravencoin gibi GPU madenciliği yapılan diğer iş kanıtı madeni paralarına geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca madencilerin faaliyetlerine devam etmelerini sağlayacak bir iş kanıtı Ethereum çatalının (fork) ortaya çıkma ihtimali üzerinde duruluyor.

En az 32 ETH

Ethereum sahipleri, kendi doğrulayıcılarını etkileştirmek için en az 32 Ethereum yatıracak. Kullanıcılar, doğrulama işlemlerinden yüksek miktarda gelir elde edebilecek.

Read More

Yorum yapın