Ethereum madencileri zarar etmeye başladı!


Şu sıralar tüm gözler kripto para piyasasında. Malum 2 gündür büyük bir düşüş söz konusu. Acaba yeni bir düzeltme mi geliyor diye düşünürken düşüş devam etti. Şu anda Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere bütün coin piyasasında düşüş mevcut.

Hali hazırda BTC 34 bin dolar seviyesine kadar geri çekilmiş durumda. En büyük alternatif coin konumunda bulunan Ethereum ise 2600 dolar bandına kadar geriledi. Peki bu durumda madencilerin akıbeti ne oldu? 

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde elektrik faturalarına büyük zamlar gelmişti. Hali hazırda bu zam sonrasında madencilerin elektrik tüketimi yüzde 125 oranında zamlanmıştı.

Ethereum 3400 dolar seviyelerindeyken gelen bu zam madencilerin moralini bozdu. Fakat şimdi görüyoruz ki daha en kötüsü gelmemiş.

Ethereum madencileri zarar etmeye başladı!

Şu sıralar Ethereum‘un düşmesi ve elektrik faturalarına gelen zamları hesaba kattığımızda madenciler kar tarafında büyük bir zarara uğradılar.

Hatta şu sıralar diğer giderleri de işin içerisine kattığımızda madenciliğin kar değil zarar getirdiğini de söyleyebiliriz.

Eğer Ethereum düşmeye devam ederse pek çok madenci fiş çekebilir. Bu sayede ekran kartı fiyatları da düşebilir.

Şu andaki gidişat ayı sezonu gibi değerlendiriliyor. Fakat bu gerçek olur mu zamanla göreceğiz. Keza şimdiden ayı sezonuna girdik demek çok doğru bir ifade olmayacaktır. Çünkü geçtiğimiz dönemde de kripto para piyasasında bu tarz düşüşlere tanık olmuştuk. 

Dip not olarak belirtelim. Bu ve benzeri kripto para içeriklerimizin hiç biri yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Read More

Yorum yapın