Ethereum işlemleri 18 ayın en düşük seviyesinde! Yükseliş için artık zemin hazır mı?


Kripto para piyasası hala düşüşle mi, yoksa yükselişle mi devam edeceğine karar vermeye çalışırken, Ethereum ( ETH ) blok zincirindeki kullanıcı işlemleri son 18 ayın en düşük miktarını kaydetti.

Ethereum işlemleri 18 ayın en düşük seviyesinde! Yükseliş için artık zemin hazır mı?

Zincir içi ve finansal ölçüm platformu Glassnode’un uyarılar Twitter kanalı tarafından 30 Mayıs’ta yayınlanan grafikte görüldüğü gibi, mevcut Ethereum işlem sayısı (yedi günlük hareketli ortalamalarına göre) 42.957.363’tür

Ethereum işlemleri sayılır. Kaynak: glassnode uyarıları

Tweet ve grafiğe göre, Ethereum işlemlerinde önceki 18 ayın en düşük seviyesi sadece birkaç gün önce kaydedildi. Tam olarak 28 Mayıs 2022’de (41.965.137)

Azalan Ethereum etkinliği daha düşük ücretleri karşılıyor

Finans analizleri ile bilinen Finbold, bir hafta önce  kayıptaki Ethereum adreslerinin sayısının iki yılın en yüksek seviyesi olan 33.403.723.452’ye ulaştığını bildirmişti. Bu veriler, kârdaki ETH adreslerinin 21 ayın en düşük seviyesi olan %66,77’ye düşmesinden iki hafta sonra kaydedildi.

Ayrıca üç hafta önce, artan satış baskısının ortasında iki hafta boyunca bilinen kripto borsalarında yer alan cüzdanlarına 800 milyon dolar değerinde Ethereum aktardığını gördü. Öte yandan, ETH ağı son derece düşük ücretler kaydetti.

Durumlar devam ederken, piyasaların uzun düşüş çizgisinden toparlanmaya çalıştığı görüldüğünden, Ethereum hala 2.000 $ işaretinin üzerine tırmanmak için mücadele ediyor. Bu yazımızı hazırladığımız sıralarda, ETH %6,15 düşüşle 1,843,95 dolardan işlem görüyordu.

Read More

Yorum yapın