Ethereum hakkında şok edici gerçek! Yüzde 89’u ortada yok!


Ethereum (ETH) yedi günlük ilerlemesini sürdürürken ve 3.000 doları aştığında, kripto para birimi borsalarındaki ETH miktarı Eylül 2018’den bu yana görülmeyen seviyelere düştü.

Dolaşımdaki Ethereum’un %89’u borsalarda değilmiş! Peki nerede?

Kripto piyasası analitik platformu CryptoRank tarafından 21 Mart’ta paylaşılan grafiğe göre, dolaşımdaki arzdaki 120 milyon ETH’nin yalnızca 13,55 milyonu, diğer bir deyişle yaklaşık %11.3’ü şu anda merkezi borsalarda tutuluyor.

Kaynak: CryptoRank

Özellikle, değişim cüzdanlarındaki toplam ETH miktarı, yayınlandığı tarihte 13.556.367’di. En büyük miktar 5,99 milyon ETH (%44,23) ile Coinbase’de, 2,39 milyon ETH (%17,69) ile ise ikinci sırada Binance’de yer almakta.

Akıllı sözleşmelerdeki Ethereum dengesi diğer yöne gidiyor

Platform verilerine göre, yayın sırasında borsalardaki Ethereum oranı, akıllı sözleşmelerdeki Ethereum’un %27,6’sına kıyasla %18,3 idi.

Kaynak: Negentropik

Bu bilgiyle bağlantılı olarak, Finans analizleri ile bilinen Finbold dört gün önce, yılın başından bu yana Ethereum’un en büyük borsa çıkışı hakkında yazmıştı ve şu anda tanık olduğumuz token fiyatında potansiyel bir artışa işaret ediyor.

Daha önce, hem Ethereum hem de Bitcoin (BTC) blok zincirlerindeki işlem ücretlerinin %90 oranında düştüğünü ve bu blok zincirlerin kullanımını daha ucuz ve daha geniş halk için daha erişilebilir hale getirdiği de bildirilmişti.

Spesifik olarak, piyasa değeri başına ikinci en büyük kripto para biriminin fiyatı yakın zamanda 3.000 $ seviyesini yeniden test etti ve basın zamanında 3.016 $ seviyesindeydi. Bu, bir hafta önce işlem gördüğü 2.537$’a kıyasla %18.88’lik bir avans anlamına geliyor.

Yedi günlük Ethereum fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap

Bu haberin yayınlanmasından bir gün önce Teknolojioku olarak verilerinden faydalandığımız Finbold, sadece bir hafta içinde Ethereum’un piyasa değerine 20 milyar dolardan fazla para aktığını kaydetti. CoinMarketCap verilerine göre, yayınlandığı tarihte bu sayı, yedi gün önce sahip olduğu 349.3 milyar $’dan artarak 362.17 milyar $’a yükseldi.

Read More

Yorum yapın