ETH ve ETC, kripto trend listesine hakim!


Ethereum ( ETH ), yaklaşmakta olan Merge yükseltmesi beklentisiyle kripto yatırımcılarının ilgisini kaydetmeye devam ediyor. İlgi, aynı zamanda küçük bir ralli kaydeden Ethereum Classic ( ETC ) gibi diğer ilgili kripto para birimlerine de sıçradı.

ETH ve ETC, kripto trend listesine hakim!

CoinMarketCap verilerine göre, 5 Eylül itibariyle, Ethereum yedi günlük grafikte lider olan en trend kripto olarak ortaya çıktı. 1.564 dolardan varlık ticareti, son yedi gün içinde %8.13 kazanç kaydetti. 

Aynı zamanda, Ethereum’un eski zinciri Ethereum Classic, son yedi gün içinde %3,83 kazançla 32,09 dolardan işlem gören beşinci genel trend kriptosu olarak ortaya çıktı.

ETH ve ETC, kripto trend listesine hakim! - Resim : 1

En popüler beş kripto para birimi. Kaynak: CoinMarketCap

Ethereum, piyasa satışlarına rağmen yükseldi

Ethereum’un rallisi, genel kripto piyasasının önemli bir satış yaşamasına rağmen geldi. Bununla birlikte, ralli, kripto için yükseliş hissi olarak görülen Merge yükseltmesinin etrafındaki yutturmacaya bağlanabilir.

Özellikle, blok zincirini Pro-of-Stake’e ( PoS ) geçirecek olan yükseltme, Ethereum’u deflasyonist bir varlık haline getirmeyi amaçlıyor. Bununla birlikte, piyasanın bir bölümünün Ethereum’un yalnızca yükseltme başarılı olursa kazanımları sürdürebileceğine inandığını belirtmek önemlidir. 

Aynı zamanda, Ethereum ağındaki şimdiye kadarki en karmaşık güncelleme olduğu için yükseltme konusunda genel bir uyarı var. Ethereum Vakfı ayrıca yumuşak bir geçişi geliştirmek için Merge bug bounty bonusunu 1 milyon dolara yükseltti.

15 Eylül etkinliği öncesinde, tüm genel test ağlarının yükseltilmesi tamamlandı ve Ethereum’un ana ağı için hazır.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın