Eşyalarınızı kaybetmeye son; Samsung Galaxy SmartTag incelemesi



Samsung Galaxy SmartTag incelemesi

Eşyalarını sıkça kaybeden kişilere hitap eden Samsung Galaxy SmartTag, ufak boyutu, uygun fiyatı ve sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor. Takip cihazının merak edilen noktalarını değerlendirdik

Samsung Türkiye, geçtiğimiz yıl lanse edilen Samsung Galaxy SmartTag‘i test etmemiz için bize gönderdi. Apple’ın AirTag cihazıyla benzer bir çalışma prensibini benimseyen SmartTag, eşyalarınızın yerini uzaktan takip etmeye imkan tanıyan yararlı bir cihaz.

Cüzdanınızı, anahtarlarınızı veya çantanızı sıkça kaybeden bir kişiyseniz Galaxy SmartTag bu konuda yardımcı oluyor. Türkiye’deki fiyatı 349 TL olan takip cihazı Android 8 ve üstü yüklü Samsung Galaxy telefonlarla uyumlu şekilde çalışıyor. Cihaz Galaxy telefonlar haricindeki Android’li telefonlarla ve iOS cihazlarla ne yazik ki çalışmıyor.  iOS kullanıcıları böyle bir cihaz satın almayı düşünüyorsa AirTag’i tercih etmesi daha doğru bir seçim. Eğer Galaxy akıllı telefonuna sahipseniz Galaxy SmartTag’i tercih etmelisiniz. Tasarım kısmına bakıldığında plastik kaplı gövdeye sahip olan cihaz ufak boyutu sayesinde çantalara veya cüzdanlara kolayca sığabiliyor. Cihazın üzerinde fiziksel bir tuş yer alıyor. AirTag de olduğu gibi ufak bir boyuta sahip olan cihaz gücünü CR032 pilden alıyor.

Genellikle küçük boy ve orta boy kablosuz elektronik cihazlarda kullanılan bu pil Galaxy SmartTag’i bir yıl boyunca kullanmanıza imkan tanıyor. Cihazın pili bittiğinde de kolay bir şekilde değişim yapabiliyorsunuz. Pil değişimi için herhangi bir teknik servise gitmenize gerek yok. SmartTag’in sağ alt kısmında yer alan boşluğa ince bir kart takarak cihazın kapağını hızlıca açabilirsiniz.

Read More