Epic Games ve Xbox, Fortnite üzerinden Ukrayna için 144 milyon dolar topladıEpic Games Fortnite Xbox Ukrayna

Epic Games ve Xbox, kurdukları ortaklık üzerinden Fortnite oyununu temel alarak Ukrayna için tam 144 milyon dolar topladı.

Oyun dünyasının Rusya işgali altında olan Ukrayna’ya yönelik en büyük ortaklığını gerçekleştiren Epic Games ve Xbox, bu belirttiğimiz 144 milyon doları iki haftalık bir zaman içerisinde topladı. İki hafta içerisinde oyuncuların Fortnite içerisindeki harcamaları ve Epic Games ile Xbox tarafının kesintileri bir araya getirildi. Yapılan resmî açıklamaya göre bu para “Direct Relief, UNICEF, UN World Food Program, United Nations High Commissioner for Refugees ve World Central Kitchen” kurumlarına gidecek. Bu kurumlar aldıkları parayı Ukrayna haklının acil ihtiyaçlarını karşılamak için kullanacak.

Bu Fortnite yeni sezonu ile beraber atılan zamanlaması güzel adım elbette harika görünüyor. Çünkü Ukrayna halkı şu an çok temel ihtiyaçlara dahi tam olarak ulaşamıyor. Binlerce insan Rusya hava saldırılarından korunmak adına metro istasyonlarında yaşam mücadelesi veriyor. Bu kişiler için Fortnite merkezli para gibi her yardım çok büyük önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ukrayna’ya yönelik Rusya işgalinin yakında bitmesi pek beklenmiyor. Tüm yaptırımlara ve tepkilere rağmen Rusya geri adım atmıyor, bu süreçte olan masum Ukrayna halkına ve özellikle çocuklara oluyor.

Biliyorsunuz Rusya’ya Ukrayna’yı işgal ettiği için birçok teknoloji firması ambargo uyguladı. Rusya’nın Ukrayna işgalinde Rusya halkı da ciddi şekilde etkileniyor. Ülkede artık Instagram çalışmıyor, birçok teknolojik ürüne erişim sağlanamıyor.

Our deepest thanks to everyone who joined us in supporting humanitarian relief efforts for people affected by the war in Ukraine.

Together with the Fortnite community and @Xbox, we raised $144 million USD for @DirectRelief @UNICEF, @WFP, @Refugees and @WCKitchen. pic.twitter.com/lPAa8lmfJn

— Fortnite (@FortniteGame) April 4, 2022

Fortnite gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı

Read More