Epic Games Store tarafından verilen 6. ücretsiz oyun belli oldu

“15 Gün 15 Ücretsiz Oyun” kampanyası sürüyor. Epic Games Store tarafından verilen altıncı ücretsiz oyun Second Extinction oldu. İşte detaylar;

Epic Games Store, bu yılın 15 gün boyunca 15 büyük ücretsiz oyun kampanyası kapsamında başlangıcı Shenmue 3 ile yapmış, daha sonra ise Neon Abyss, Remnant: From the Ashes, The Vanishing of Ethan Carter ve Loop Hero verilmişti. Bugün ise oyuncuların karşısına çıkan yeni ücretsiz oyun Second Extinction oldu. Direkt olarak buradan 22.12.2021 saat 19:00’a kadar ücretsiz olarak elde edilebilecek yeni oyunun resmî açıklaması şöyle:

“Amaç basit: Dünyayı geri almak. Second Extinction’da en fazla iki arkadaşınla birlikte mutasyona uğramış dinozor sürülerini alt et. Tek başına oynamayı sevenlerin dikkatine: Second Extinction ekip hâlinde oynanacak şekilde tasarlandı. Burada sadece en güçlüler hayatta kalır.

Erken erişimin amacı da çok basit: Topluluğumuzla birlikte çalışarak mümkün olan en iyi oyunu yapmak. Topluluğumuzun geliştirme sürecinin önemli bir parçası olabilmesi için geri bildirimlerini net bir şekilde duymak istiyoruz.

Bu tam sürüm olmasa da oyunda ilk günden itibaren dişine (veya pençelerine) göre birçok şey bulacaksın: 6 kahraman, her biri 5 yükseltme kademesine sahip 12 silah ve devasa haritamızın farklı bölgelerinde bulabileceğin özel yan görevlerle birlikte 6 ana görev.

Sloganımız şu: “Oyuncular muharebeleri, topluluklar ise savaşları kazanır.” War Effort, bunu göstermek için biçilmiş kaftan. Devasa haritamızın her bölgesinde benzersiz bir tehdit seviyesi bulunuyor. Bu seviye, yeterli sayıda oyuncumuz görev ve faaliyetlerde başarılı olursa düşebilir fakat bu sırada dinozorlar da rahat durmayacak.

Senin odaklanmadığın diğer bölgelere de onlar saldıracak. Her hafta topluluk emeklerinin karşılığını alacak veya başarısızlıklarının sonuçlarına katlanacak. Tehdit seviyesinin kontrolden çıkmasına izin verirsen zorlu bir Emergence Etkinliği seni bekliyor olacak.

Second Extinction diğer eşli nişancı oyunlarına benzemez. Oyun deneyimini şekillendireceğimiz bu yolculukta sen de yer alacaksın. Verdiğin her geri bildirim ve oynadığın her görev bizim için önemli. Öyleyse daha neyi bekliyorsun? Dünyayı geri alma savaşı şimdi başlıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Epic Games Store ücretsiz oyunlara çok büyük paralar harcıyor

Firma bu sayede bir numaralı rakibi Steam ile daha iyi rekabet edebiliyor ve kullanıcı sayısını sürekli olarak artıyor. 2021 içerisinde ücretsiz oyun konusunda hiç durmayan, yılı özel kampanyasıyla daha fazla ses getirir şekilde kapatmaya hazırlanan firma, oyunculara bir alternatif sunma konusunda fazlasıyla dikkat çekiyor.

Bu arada artık Epic Games Store içerisinde artık bir sepet sistemi de yer alıyor. Evet artık en sonunda Epic Games Store içerisinde bir sepet özelliği sunuluyor. Yani artık almak istediğiniz oyunları sepete ekleyebiliyor, bir sepete birden fazla oyun koyarak toplu alım yapabiliyorsunuz.

Böyle basit bir özelliği getirmesi çok ciddi talep olmasına rağmen çok ama çok uzun süren Epic Games, açıklamaya göre sepete hem ücretli hem de ücretsiz oyunların aynı anda eklenmesine imkân tanıyor. Sepet ile uğraşmak istemeyenler ya da tek bir oyun almak isteyenler ise “hemen al” butonunu kullanabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xbox oyunların Android tarafına geliyor

Read More