Epic Games Store tarafından verilen 10. ücretsiz oyun belli oldu

“15 Gün 15 Ücretsiz Oyun” kampanyası sürüyor. Epic Games Store tarafından verilen 10. ücretsiz oyun Prey oldu.

Epic Games Store, bu yılın 15 gün boyunca 15 büyük ücretsiz oyun kampanyası kapsamında başlangıcı Shenmue 3 ile yapmış, daha sonra ise Neon Abyss, Remnant: From the Ashes, The Vanishing of Ethan Carter, Loop Hero, Second Extinction, Mutant Year Zero: Road to Eden, Vampyr ve Pathfinder: Kingmaker – Enhanced Plus Edition verilmişti. Bugün ise oyuncuların karşısına çıkan yeni ücretsiz oyun Prey oldu. Direkt olarak buradan 26.12.2021 saat 19:00’a kadar ücretsiz olarak elde edilebilecek yeni oyunun resmî açıklaması şöyle:

Prey

Uzay istasyonu saldırgan uzaylılar tarafından işgal edildi ve senin peşine düştüler. Talos I’in ve kendi geçmişinin karanlık sırlarını açığa çıkarırken istasyonda bulduğun aletleri, aklını, silahları ve akıllara durgunluk veren yetenekleri kullanarak hayatta kalmalısın. Talos I’in ve istasyondaki herkesin kaderi senin ellerinde.

Bilim Kurgu Gerilim

Talos I’de hiçbir şey göründüğü gibi değil. Morgan Yu olarak kendine bıraktığın ipuçlarını takip et ve geçmişin ile ilgili gerçeği keşfet. TranStar’ın planları ve istasyonda terör estiren gizemli tehdit ile ilgili hangi rolü üstleneceksin?

Tek Kişilik Ortam

Ayın yörüngesinde yer alan Talos I uzay istasyonu özel uzay kuruluşlarının ulaştığı noktayı simgeliyor. 1960’ların kurumsal lüks ihtişamını yansıtmak üzere tasarlanan muazzam uyduyu keşfet ve sayısız gizemi barındırmak üzere oluşturulan birbirine bağlı ve tekdüze olmayan yolları takip et.

Akıl Almaz Tehdit

Talos I’i işgal eden gölgeye benzer uzaylı varlık, avını yok etmeye kararlı, yaşayan bir ekoloji. İstasyonda hayatta kalan son birkaç kişiden biri olarak bu korkunç avcıları durdurmak sana düşüyor.

İstediğin Gibi Oyna

Benzersiz güçler elde etmek üzere uzaylıların yeteneklerini al ve benzersiz yeteneklerini yükselt. Karşına çıkan tehlikeli engelleri aşmak için istasyonda yer alan şablonlar, aletler ve araçlar ile son derece kullanışlı eşyalar yap. Aklını ve doğaçlama yeteneklerini kullanarak beklenmeyen tehditlere karşı hayatta kal.

Prey: Mooncrash

Her oynayışta karşına çıkan düşmanların ve tehlikelerin, tamamlayacağın hedeflerin ve toplayacağın ganimetlerin farklı olacağı gizli bir TranStar ay üssünden kaçmak için tüm engelleri aş. Dinamik olduğu kadar tehlikeli olan değişken ortamlarıyla Prey’in Mooncrash hikâyesi en yetenekli oyuncular için bile tekrar tekrar oynanabilecek eğlenceli bir meydan okuma sunuyor.

Hikâye

Prey: Mooncrash’te, Prey’deki olayların ardından kısa bir süre sonra TranStar’ın gizli ay üssü ile iletişim kesildi. TranStar’ın iletişimine sızmak için kullanılan bir casus uyduda yer alan Peter adlı bir bilgisayar korsanı bunun nedenini araştırmak zorunda. KASMA Corp’un acımasız sözleşmesini imzalayarak kendini köşeye sıkıştıran Peter’ın ailesini görmek için tek şansı, ay üssünün kayıp sırlarını açığa çıkarmak.

Yaşa. Öl. Uyum Sağla. Kaç!

Typhon tehdidi yeniden ortaya çıkmadan önce TranStar’ın ay üssünden kaç. Yüzlerce farklı çözüm ile ulaşılabilecek oldukça basit bir hedef. Mooncrash’te oyuncular sürekli artan uzaylı tehdidine karşı değişen düşmanlar, silahlar ve hedeflerle tamamen yeni, tekrar tekrar oynanabilecek bir “rogue-lite” hikâye deneyimi yaşayacak.

İstediğin Şekilde İstediğin Kişi ile Hayatta Kal

Her biri kendine özel yükseltilebilir özelliklere sahip birden çok karakter ile oyna. Yola yetenekli mühendis Joan ile çıkabilirsin ya da istersen İngiliz anahtarı yerine pompalı taşıyan Güvenlik Görevlisi Bhatia’yı veya zayıf ancak psişik yeteneklere sahip Andrius’u seçebilirsin. Prey’de yapacağın seçimler büyük önem taşır.

Sırları, Ganimetleri ve Çıkışı Bul

Arkane Studios’un ayrıntılara verdiği önem ve hikâye bakımından zengin ortamları Mooncrash’te gözler önüne seriliyor. Orijinal oyundaki Talos I istasyonunun dört seviyesi ile aynı boyutta ve kapsamda olan istasyonu keşfederken son derece değerli malzemeler için gözlerini dört aç; elbette Mimic’lere de dikkat etmeyi unutma.

Yeni Zorluklar, Yeni Çözümler

Typhon tehdidi, her biri ölümcül ve benzersiz özelliklerle donatılmış tanıdık hasımlar ve zorlu yeni düşmanlarla geri döndü. Prey’in ana oyununda çok beğenilen silahlar ve yetenekler dâhil olmak üzere kullanabileceğin her şeyi sonuna kadar kullan, canın için savaş ve çıkışa ulaş.”

Firma bu sayede bir numaralı rakibi Steam ile daha iyi rekabet edebiliyor ve kullanıcı sayısını sürekli olarak artıyor. 2021 içerisinde ücretsiz oyun konusunda hiç durmayan, yılı özel kampanyasıyla daha fazla ses getirir şekilde kapatmaya hazırlanan firma, oyunculara bir alternatif sunma konusunda fazlasıyla dikkat çekiyor.

Bu arada artık Epic Games Store içerisinde artık bir sepet sistemi de yer alıyor. Evet artık en sonunda Epic Games Store içerisinde bir sepet özelliği sunuluyor. Yani artık almak istediğiniz oyunları sepete ekleyebiliyor, bir sepete birden fazla oyun koyarak toplu alım yapabiliyorsunuz.

Böyle basit bir özelliği getirmesi çok ciddi talep olmasına rağmen çok ama çok uzun süren Epic Games, açıklamaya göre sepete hem ücretli hem de ücretsiz oyunların aynı anda eklenmesine imkân tanıyor. Sepet ile uğraşmak istemeyenler ya da tek bir oyun almak isteyenler ise “hemen al” butonunu kullanabiliyor.

Read More