Epic Games Store, Fall Guys oyununu ücretsiz hale getirdi

Daha önce bilgisi gelen konu için beklenen adım atıldı ve Epic Games Store bugün Fall Guys oyununu ücretsiz hale getirdi.

Geçtiğimiz dönemde Epic Games’in bünyesine giren çok eğlenceli Fall Guys oyunu direkt olarak buradan ücretsiz olarak alınabiliyor. Steam’den kaldırılan oyun için gelen açıklama şöyle: “Sakarlığın diyarına dalıp engellerden kaç ve zafere ulaş. Acemi misin uzman mı? Tek misin ekipli mi? Fall Guys, sürekli gelişen, eğlence dolu bir deneyim sunuyor. Kazanmaktan daha önemli tek şey çok saçma gözükmek. En şapşal kostümü giy ve sıraya geç. Gösteri başlamak üzere! Rekabet ve İşbirliği: Herkesin tek olduğu rekabetçi oyunlarla iş birliği gerektiren mücadeleler arasında yuvarlan ya da 3 arkadaşınla birleşip Blunderdome’a yol al! Arkadaşlarınla Oyna: Fall Guys, platformlar arası oyunu, oyun partilerini ve Epic Games Hesabından platformlar arası ilerleme kaydını destekler. Sürekli Gelişen İçerik: Sınırlı Süreli Etkinliklerle ve yeni oyun modlarıyla oyun hep yepyeni. Her sezonda yeni kostümler, işbirlikleri, engeller ve oynanış tarzları. İhtişamlı Özelleştirme: Çeşitli Renkler, Desenler, Kostümler ve İsim Levhalarından istediğini seç.”

Epic Games Store tarafından bundan önce oyunculara ücretsiz hediye edilen yeni yapım daha önce 31 TL’ye satılan oyun Supraland olmuştu. Eğlenceli zaman geçirebileceğiniz oyun için resmî açıklama şöyle yapılmıştı: “Supraland, oyuncunun zeki olduğunu varsayar ve bağımsız olarak oynamasına izin verir. Hikâye minimaldir, sana ulaşmaya çalışacağın kapsamlı bir hedef sunar ve ardından seni özgür bırakır. Çocuklara uygun görsellere rağmen, oyunun ana hedef kitlesi deneyimli oyunculardır. Birbirine bağlı büyük bir dünyayı keşfe çıkacaksın. Burada yolların çoğu ilk başta geçilemez durumdadır, ama zamanla bu engellerin üstesinden gelmeni sağlayacak yeni beceriler kazanırsın. Supraland tasarımının temel taşlarından biri, farklı kullanım yöntemleriyle oyuncuları şaşkına çevirecek çok yönlü beceriler yaratmaktı. Becerilerini birleştirirsen, olasılıklar daha da artar.

Oyunun çoğu, sırları açığa çıkarmak için sandbox dünyasını keşfetmekle ilgilidir. Sık sık sınırların dışına çıkmak ve seviye tasarımcısını yenmek üzere olduğunu düşüneceksin, ama tam o noktada, çok değerli bir yükseltme içeren bir sandığın seni beklediğini göreceksin. Supraland senin yaşamından ayırdığın zamana saygı duyar ve oyun süresini sonu gelmeyen anlamsız toplanabilir ögelerle şişirmez. Oyunun daha derinlerine indikçe daha önce hiçbir yerde görmediğin yaratıcı bulmacalarla daha fazla karşılaşacak ve durup hangi becerilere sahip olduğunu ve bunları başka bir şekilde nasıl kullanabileceğini düşünmek durumunda kalacaksın.

Diğer oyunlardan önceden bildiğim bulmaca türleri tasarım sürecinde hemen reddedildi. Ve benim için önemli olan, bir bulmacanın ardındaki ana fikri kavradığında sıkıcı, sinir bozucu bir çözüm yöntemi uygulamak zorunda kalmadan onu neredeyse hemen çözebilecek olmandır. Dövüş mekanikleri; Unreal, Doom ve Quake gibi eski tarz, yüksek tempolu nişancı oyunlarından esinlenerek, silahların şarjörünü yeniden doldurmaya kafa yormana gerek kalmadan, hücum eden düşman ordularına aralıksız ateş ederken yüksek hızla hareket etmeyi ve zıplamayı teşvik eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Epic Games Store daha sonra ise A Game Of Thrones: The Board Game Digital Edition ve Car Mechanic Simulator 2018 oyunlarını ücretsiz olarak vereceğini duyurdu.

Sürekli olarak verdiği ücretsiz oyunlar ile özellikle bütçesi limitli olan Türkiye’deki oyuncuları çok memnun edecek Epic Games, oyun marketinde zaman zaman çok büyük indirimler de yapmayı sürdürüyor.

Ücretsiz Epic Games Store oyunları gelmeye devam ederken bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti

Read More