En iyi kadın oyuncular: 2022’de Netflix’teki en çarpıcı 10 performans

2022’de Netflix’te ne yapacağımızı bilmediğimiz kadar çok televizyon ve filmle kutsandık. Ancak bu zenginlik utancı içinde, izleyeceğiniz en iyi aktrislerden bazılarının unutulmaz performansları vardı.


En iyi kadın oyuncular: 2022'de Netflix'teki en çarpıcı 10 performans - Page 1

2022’de Netflix’te ne yapacağımızı bilmediğimiz kadar çok televizyon ve filmle kutsandık. Ancak bu zenginlik utancı içinde, izleyeceğiniz en iyi aktrislerden bazılarının unutulmaz performansları vardı.

Manifest ve Firefly Lane, kendi son sezonlarının ilk yarısında çıkış yaptı ve iki özel yıldız sahneyi çiğnedi ve kırıntı bırakmadı. Do Revenge ve Echoes köklü yıldızlara yeni katmanlar gösterirken, Çarşamba günkü başrol oyuncusu bir yıkım güllesi gibi geldi.

Dead to Me’deki nefes kesen ekip çalışmasından From Scratch  ve Stranger Things gibi kariyer belirleyen unutulmaz performanslara kadar Netflix, bu yıl hiç şüphesiz tüm ekranların en iyi kadın oyuncularını övdü.

Netflix 2022’deki en iyi kadın oyuncular

Aşağıda, From Scratch yıldızı Zoe Saldaña ile başlayarak, bu yıl Netflix’teki en iyi kadın oyuncuların en nefes kesici, hayranlık uyandıran 10 performansı var.

From Scratch Zoe Saldaña 

From Scratch’in 2022’de hepimizin kalbini yerinden söktüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. Netflix orijinal sınırlı dizisi, İtalya’ya seyahat eden ve tesadüfen aşık olan bir kadın hakkında gerçek bir hikayeden (Tembi Locke’un anısına dayanan) yola çıkıyor. bir hayat ve gerekli tüm inişleri ve çıkışları deneyimleyin – ve bu sizi çirkin gözyaşlarına boğacak. Zoe Saldaña, bu derin insan hikayesine parlak bir şekilde hayat veriyor ve bu kadar kısa sayıda bölümde zengin ve katmanlı bir karakter yaratma yeteneğini sergileyerek inanılmaz yeteneklerini daha da vurguluyor. Emmy sezonunda onun usta işi olduğunu unutmayın.

En iyi kadın oyuncular: 2022'de Netflix'teki en çarpıcı 10 performans - Page 2

Yıl boyunca, insanların hakkında konuşmayı bırakamadığı pek çok performans oldu, ancak Sadie Sink‘in Stranger Things 4. sezondaki yıldız dönüşü sürünün lideri olabilirdi. Sink’in dördüncü sezondaki rolü, listelerde 80’lerin hitini geri getirmekle kalmadı, aynı zamanda Max’in daha önce görmediğimiz gölgelerine daha derinden girdi. Sink performansına beğenilebilirlik, ilişkilendirilebilirlik ve çok daha fazlasını getirmeseydi, Max’in Vecna ​​ile savaşı aynı yoğun duygusal etkiyi yaratmayabilirdi. Sadie Sink’in tüm ödülleri nerede?!

En iyi kadın oyuncular: 2022'de Netflix'teki en çarpıcı 10 performans - Page 3

Do Revenge filminde Camila Mendes

The CW’s Riverdale’de Camila Mendes’i izlediyseniz, onun çılgın komediye kesinlikle yabancı olmadığını bilirsiniz. Veronica Lodge olarak, şovdaki en çılgın ve en esprili oyuncu ve genellikle tonu belirleyen kişi o. Kampı samimiyetle dengeleme konusundaki bu uzmanlık, gerçek hayattan daha büyük olan ve doğrudan filmin başrolü Mendes’in (ve Maya Hawke’ın) gücüyle başarılı olan, yükseltilmiş bir gençlik komedisi olan Netflix orijinal filmi Do Revenge’e taşındı. Basitçe söylemek gerekirse, başka hiç kimse görevi Mendes kadar iyi anlayamazdı.

En iyi kadın oyuncular: 2022'de Netflix'teki en çarpıcı 10 performans - Page 4

Wednesday Jenna Ortega 

Wednesday yılın en çok beklenen yeni Netflix dizilerinden biriydi ve diziden bu kadar büyük umutlar beslemekte haklıydık. Jenna Ortega, büyük çıkışının yanı sıra ikonik Wednesday Addams performansıyla hepimizi şaşırttı. Artık bir Altın Küre adaylığı, 10 milyondan fazla ek hayranı ve internet hayranlığı var (şimdiden olduğundan bile daha fazla). Ortega, örnek performanslarla dolu bir yılın en iyi kadın oyuncularından biri.

Read More

Yorum yapın