Elon Musk’ın yerine Twitter’ın başına geçecek kişi kim?


Milyonlarca insan Elon Musk’ın tanımlamak için “sempatik” ifadesini kullanıyordu. Kullanıyordu diyoruz çünkü Twitter’ın başına geçtikten sonraki faaliyetleriyle eleştiri oklarının hedefi haline gelen ünlü milyarder, sadece para değil prestij kaybetmeye de devam ediyor. Üstelik Elon Musk’ın fazlasıyla sorgulanan bu kararlarından etkilenen tek şirket Twitter’da değil.

Ünlü milyarderin sahibi olduğu Tesla ve SpaceX şirketleri de Twitter’daki olumsuz havadan kötü anlamda etkileniyor. Hatta birçok otoriteye göre Tesla hisselerinin son zamanlardaki sert düşüşünün arkasında yatan sebeplerden biri de Elon Musk’ın Twitter konusunda yaptığı hamleler.

Elon Musk’ın yerine Twitter’ın başına geçecek kişi kim?

İşte tüm bu sebeplerden sonra Twitter’daki koltuğunu bir başkasına teslim etmeyi düşünmeye başlayan Musk, geçtiğimiz gün takipçileriyle paylaştığı “Twitter’ı bırakmalı mıyım” anketine yoğun şekilde Evet yanıtının verilmesiyle birlikte bu kararından iyice emin olarak Twitter CEO’luğu için bir aday aramaya başladı.

Twitter’a yakın kaynaklardan gelen ilk bilgilere göre Elon Musk, Twitter CEO’luğu için şirket içerisinden birini düşünüyor. Ancak milyarder isim kendisi haricinde hiç kimsenin Twitter’ı bu kadar canlı tutamayacağını düşündüğü için süreci epey yavaş ilerletiyor. Öte yandan kimi kaynaklar hem anketin hem de sızdırılan bu bilgilerin doğru olmadığını, tüm bunların Elon Musk’ın kendisine gelen eleştirileri hafifletmek için başvurduğu yöntemler olduğunu iddia ediyor. Hangi tarafın haklı olduğunu ise zaman gösterecek.

Read More

Yorum yapın