Elon Musk “Yılın Kişisi” seçildi


TIME dergisi, SpaceX ve Tesla‘nın kurucusu Elon Musk‘ı ‘Yılın Kişisi’ olarak seçti. Kripto para yorumlarıyla gündemden düşmeyen Musk bu yıla damgasını vuran isimler arasında yer alıyor.

Derginin açıklamasında  “Dünyanın en zengin adamının bir evi yok ve son zamanlarda servetini satıyor. Uyduları yörüngeye fırlatıyor. Parmağının bir hareketiyle borsa yükseltiyor. O, gezegenimizi kurtarmayı ve bize yaşamamız için yeni bir tane bulmayı amaçlayan bir adam. SpaceX, ile Amerika’yı uzay yolculuğunda başka bir boyuta taşıdı. Araba şirketi Tesla ile öncülük ettiği milyarlarca dolarlık elektrikli araç pazarının üçte ikisini kontrol ediyor” ifadeleri kullanıldı.

Elon Musk “Yılın Kişisi” seçildi

Elon Musk (@elonmusk) is TIME’s 2021 Person of the Year #TIMEPOY https://t.co/8Y5BhIldNs pic.twitter.com/B6h6rndjIh

— TIME (@TIME) December 13, 2021

Dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan Tesla ve SpaceX çalışmalarıyla da bu yıla damgasını vurdu. Musk’ın 2003 yılında kurduğu elektrikli otomobil devi Tesla ile otomotiv sektöründe öncü bir marka diyebiliriz. ABD’de geçerli olacak olan zenginler için oluşturulan yeni vergiden “kaçmak” için hisselerinin bir kısmını satan Musk zaman zaman kripto parada da gündemi tutuyor.

Musk’ın yorumları sayesinde Dogecoin şu anda olduğu yere yükseldi diyebiliriz. Twitter hesabından bir çok konunun gündemini belirleyen Musk 2021 yılına iz bırakan bir isim oldu.

Read More

Yorum yapın