Elon Musk, yıl sonunda bir süre için Twitter CEO’su olabilirElon Musk Twitter

Elon Musk, Twitter platformunu satın alması sonrası önemli bilgiler gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sefer CEO’luk odak noktası.

Elon Musk, biliyorsunuz geçtiğimiz hafta tam 44 milyar dolar vererek Twitter’ı satın aldı ve tek sahibi haline geldi. Bu bağlamda artık platformun en önemli ismi olan Musk, satın alım yıl sonunda tam olarak gerçekleştikten sonra bir süre için geçici CEO’luk görevini üstlenebilir. Bu henüz kesin değil ancak bu yönde söylentiler geliyor. Musk’ın koltuğunda taze mevcut Twitter CEO’su Parag Agrawal ile yola devam etmek istemediği biliniyor. Musk şu an Tesla ve SpaceX’in de başında bulunuyor. Bugün satın alım için 7,1 milyar dolarlık yeni bir fon topladığı ve bunun 1 milyar dolarını Oracle’dan Larry Ellison’dan aldığı ortaya çıkan Musk, Twitter için kısa süre önce de bir açıklama ile ses getirmişti. 91 milyon takipçiye ulaşan Twitter hesabından konuşan Musk, “Twitter, şirket ve hükümetler için ücretli olabilir” demişti.

Platformun normal kullanıcılar içinse her zaman ücretsiz kalacağını belirten Musk, “şirket ve hükümetler” kısmı için şimdilik kesin konuşmuyor. Ancak ileride belirli hesaplardan ciddi ücret alınabilir ve bu durum firma için büyük bir gelir kaynağı haline gelebilir. Elon Musk satın aldığı Twitter üzerinden para kazanma konusunda geçtiğimiz hafta da gündeme geldi. Musk’ın burada ilk olarak gelir dengesini kurmak adına işten çıkarma yapabileceği aktarılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter’ı daha popüler hale getirmek adına ünlü isimlerin çok daha aktif hale getirilmesini isteyen Musk, çok takipçili kişilere etkileşimi artıracak içerikler üretmeleri adına destek parası vermeyi de düşünüyor.

Elon Musk ve Twitter açıklaması yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More