Elon Musk, yeni Twitter planlarını açıkladı



Elon Musk LOG Tasarım

Elon Musk tarafından tam 44 milyar dolara satın alınan Twitter için önemli planlar masada bulunuyor. Musk bazılarını açıkladı.

Elon Musk satın aldığı Twitter için önemli planlar yapıyor. Dün akşam bu konuda birden fazla açıklama yapan Musk, platforma yakında uzun metinlerin eklenebileceğini açıkladı. Bu sayede uzun açıklamalar için not uygulamaları üzerinden alınan ekran görüntülerinin kullanılmasını ortadan kaldırmak isteyen Musk, yüksek ihtimalle 280 karakter limiti kaldırmayacak, sadece uzun yazıları Tweet’lere entegre edecek bir bölüm karşımıza çıkaracak.

Twitter’daki arama sisteminin çok kötü olduğunu belirten Elon Musk, yakında bunun da çözüleceğini, arama sistemini düzeltmenin öncelikleri arasında olduğunu belirtiyor. Musk ayrıca platformu içerik üreticilerin para kazanabileceği bir yer haline de getirmek istiyor. Bu bağlamda kendisi de para kazanmayı hedefleyen Musk, bu konudaki detayları iki hafta içerisinde paylaşacağını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ancak Musk burada özellikle video tarafına odaklanıyor. Twitter’da bir kullanıcı ile mesajlaşan CEO, bu kişiye YouTube’da para kazanma nasıl işliyor ve Twitter bu konuda neyi daha iyi yapabilir? dedi ve bu konuda birçok cevap aldı. Twitter’ı YouTube’a rakip olarak video içerikleri üzerinden para kazanılabilir bir yer haline getirmek isteyen Musk, video formatları ile alakalı şikayetlerin de çözüleceğini belirtti. Ortaya çıktığı kadarıyla Twitter, sisteme yüklenecek videoların formatı özelinde çok seçici davranıyor ve bu durum kişilere sıkıntı çıkarıyor.

Twitter, Elon Musk yönetimi altında ciddi şekilde değişiyor ve değişmeye devam edecek gibi görünüyor. Ancak bu durum şimdilik çok iyi geri dönüşler sağlamıyor. Yapılan hesaplara göre Musk’ın başa geçtiği günden bu yana platformun kullanıcı sayısı 1 milyondan fazla azaldı.

Twitter ve Elon Musk gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More