Elon Musk ve Twitter yönetim kurulu macerası başlamadan bittiElon Musk SpaceX

Twitter’ın en çok takipçiye sahip kişilerinden Elon Musk, geçtiğimiz hafta Twitter’ın yönetim kurulu’na dahil edilmişti.

Elon Musk, halen bilmeyenler için geçtiğimiz hafta Twitter’dan yüzde 9,2 oranında hisse aldı ve en büyük hissedar haline geldi. Twitter’da 80 milyondan fazla takipçisi bulunan Musk, daha sonra Jack Dorsey’in yerine şirketin başına geçen Parag Agrawal tarafından yapılan paylaşım üzerinden öğrendiğimiz kadarıyla Twitter’ın yönetim kurulu’na da dahil edilmişti. Konu hakkında Musk, “Önümüzdeki aylarda Twitter’da önemli iyileştirmeler yapmak için Parag & Twitter yönetim kurulu ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum!” dedi. Süreç için CEO Agrawal ise Elon ile geçtiğimiz haftalarda yaptığımız konuşmalar sayesinde, Yönetim Kurulumuza büyük değer katacağını açıkça gördük.” demişti.

Bunun üstüne bir açıklama yapan Twitter, Musk’ın yönetim kurulu’na dahil edilmesine rağmen özel muamele görmeyeceğini açıkladı. “Politika kararlarımız yönetim kurulu veya hissedarlar tarafından belirlenmez.” diyen Twitter sözcüsü Adrian Zamora, Yönetim Kurulu üyelerinin bunun üstünde olmadığını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ancak bu süreç Elon Musk’ın kendi isteğiyle iptal edildi. Twitter CEO’suna göre Musk kendilerine ulaştı ve yönetim kurulu içerisinde yer almak istemediğini belirti. Bunun nedeni şu an için tam olarak bilinmiyor ancak Musk hali hazırda Tesla ve SpaceX üzerinden fazlasıyla yoğun birisi. Bu açıdan Twitter’a zaman ayırmak istememiş ya da arka planda başka bazı şeyler değişmiş olabilir.

Yönetim kurulumuzda olsunlar veya olmasınlar, hissedarlarımızın geri dönüşlerine / önerilerine her zaman değer verdik ve değer vereceğiz açıklamasında bulunan Parag Agrawal,Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına da açık olacağız” dedi.

Elon Musk ve Twitter hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More