Elon Musk ve Twitter satın alma görüşmelerinde!


Twitter üzerinde ciddi bir kitleye sahip Elon Musk sosyal medya platformunu satın almak için kolları sıvamıştı. Kurul tarafından talebinin olumlu karşılanmaması Musk’ı durdurmadı ve şu anda Twitter’ın satın alınması söz konusu.

Tesla ve SpaceX’in sahibi Musk, Twitter için 43 milyar dolarlık teklifte bulunmuştu. Teklifi kabul edilmeyen Musk sevdasından vazgeçmedi. Şimdi Wall Street Journal’ın haberine göre, Musk ve söz konusu sosyal medya platformu, satın alma işlemini tamamlamak için görüşmeleri sürdürüyor. Teknoloji milyarderinin teklifini duyurmasından 10 gün sonra olayların dramatik bir şekilde değiştiği ve bu hafta anlaşmaya varılabileceği belirtildi.

Elon Musk ve Twitter satın alma görüşmelerinde!

elon musk twitter satın alma

Twitter hisselerinin %9,2’lik bölümüne sahip olan Musk platformu tamamen satın alma davasından vazgeçmedi. Yönetim kurulu ile görüşmelerin sürdüğü belirtildi. Çözülmesi gereken sorunların olduğunun altı çizilse de bu hafta bir anlaşmaya varılması bekleniyor.

Musk, Twitter’ı en çok ifade özgürlüğü gibi sebeplerle satın almak istediğini duyurdu. Attığı her tweet ile gündeme oturan Tesla CEO’su bu sevdasından kolay kolay vazgeçmedi. Hali hazırda ciddi bir hisseye sahip olan Musk platforma tamamen sahip olmak istiyor.

Twitter Yönetim Kurulu, Elon Musk‘ın şirketin tamamını satın alma teklifini engellemek için “zehirli hap” adlı savunma mekanizmasını devreye alma konusunda görüş birliğine varmıştı. Musk, Twitter‘da yüzde 9 oranına hisseye sahip. Mekanizmanın, hisselerin yüzde 15 veya daha yüksek oranda artması halinde devreye girmesi bekleniyordu.

Read More

Yorum yapın