Elon Musk ve Parag Agrawal Twitter odaklı yeni açıklamalar yaptıElon Musk Twitter LOG Tasarım

Elon Musk, Twitter platformunu satın alması sonrası kontrolü tam olarak eline almadı ve bunun üstüne başlayan ilginç olaylar zinciri sürüyor.


Advertisement

Elon Musk Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı ancak değişim halen resmi olarak tamamlanmadı. Yani Musk halen Twitter’ı yüzde 100 kontrol edemiyor. Anlaşmanın tamamlanmasının normalde yılın sonuna doğru olması bekleniyordu. Ancak dün bu konuda büyük bir sürpriz oldu. Twitter’dan bir duyuru yapan Musk, Twitter anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını ve spam/sahte hesapların gerçekten de kullanıcıların yüzde 5’inden daha azını temsil edip etmediği konusunda doğrulama beklediğini açıkladı. Elon Musk satın alıma devam etmeden önce bu konuda net sonuçlar bekliyor ve bu konuda takımıyla beraber rastgele seçilen kontrol grupları üzerinde birtakım testler gerçekleştiriyor.

Bu konuda Musk’tan gelen son açıklama ise şu oluyor: “Botlar sayıldığı için kızgın”. Twitter’da gerçekten çok sayıda bot hesap bulunuyor ve bu sorun sürekli temizlik yapılmasına rağmen yıllardır bir türlü çözülmüyor / çözülemiyor. Bu botlar kullanılarak belirli konular / içerikler gündeme sokulabiliyor, sahte takipçi kitleleri satılabiliyor ya da siyasilere yönelik koordine saldırılar yapılabiliyor. Birçok kullanıcı bu bot / troll hesaplardan kurtulmak adına platformun kimlik onaylı üyeliği zorunlu hale getirmesini istiyor. Ancak bunun uygulanması şimdilik çok olası durmuyor.

The bots are angry at being counted 🤣

— Elon Musk (@elonmusk) May 14, 2022

Twitter’dan işler bu aralar oldukça karışık. Örneğin Twitter CEO’su Parag Agrawal, geçtiğimiz gün büyük adımlar attı ve üst düzey şirket yöneticileri Kavyon Beykpour ve Bruce Falck ile yolları ayırdıklarını duyurdu. Buna ek olarak büyük işe alımları da dondurduğu aktarılan Agrawal, bu hamleler ile maliyeti azaltmak istiyor ancak daha önce de aktardığımız üzere arka planda çok daha farklı durumlar var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sızdırılanlara göre Musk mevcut yönetime güvenmiyor ve bu açıdan üst seviyede büyük değişikler yapılıyor. Musk’ın şirketi tamamen kontrol etmeye başladıktan sonra bir süre için CEO koltuğuna oturabileceği ve genel olarak büyük işten çıkarmalar yapabileceği de aktarılıyor. Musk’a göre şirket çok daha verimli yönetilebilecek bir konumda bulunuyor.

İşte tam olarak bu konuda yeni bir açıklama yapan Parag Agrawal, “Anlaşmanın tamamlanmasını beklerken, tüm senaryolara hazırlıklı olmamız ve her zaman Twitter için doğru olanı yapmamız gerekiyor. Twitter’ı yönetmekten ve işletmekten sorumluyum ve işimiz her gün daha güçlü bir Twitter oluşturmak.”

Aldığı büyük işten çıkarma kararlarının uzun vadeli olduğunu belirten Agrawal, Twitter anlaşması sonrasında koltuğunu kaybedebilir. Çünkü Musk’ın Agrawal’ın değiştirmek istediği uzun süredir gündemde yer alıyor.

Elon Musk ve Twitter adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More