Elon Musk, Twitter için 2025 ve 2028 hedeflerini açıkladıElon Musk Twitter LOG Tasarım

Twitter’ın son aşamada bir sorun olmaz ise yeni sahibi olan Elon Musk, platform için gelecek planlarını açıklamaktan çekinmiyor.


Advertisement

Elon Musk, tam 44 milyar dolar vererek Twitter’ı satın almak için ilk adımı attı. Henüz şirketi tam olarak devralmayan ancak bu konuda önemli bir engel ile karşılaşmayan Musk, yaptığı bir açıklamaya göre Twitter’ın aktif kullanıcı sayısını ciddi şekilde büyütmek istiyor ve burada bazı rakamlar da veriyor. Buna göre Twitter’in 2021 sonu itibarıyla aylık 217 milyon kullanıcısı bulunuyor. Musk bunu 2025 itibarıyla 600 milyon seviyesine, 2028 itibarıyla ise 931 milyon kullanıcıya taşımak istiyor. Aktarıldığı kadarıyla Musk ayrıca şimdilik “X” olarak isimlendirilen bir abonelik servisinin de 104 milyon ücretli aboneye ulaşmasını hedefliyor. Bu X’in tam olarak ne olduğu bilinmiyor ancak Musk’ın bir reklamları kaldıracak ücretli abonelik paketi sunabileceği iddia ediliyor.

Twitter’ın 5 milyar dolarlık gelirini 2028 itibarıyla 26 milyar doların üzerine taşıyabileceğine inandığını belirten Elon Musk, Twitter’ın en büyük gelir kaynağını da 2028 itibarıyla değiştirmek istiyor. Twitter’ın gelirlerinin yüzde 90‘ı şu an reklamlardan geliyor. Musk bunu 2028 itibarıyla yüzde 45‘e düşürme planları yapıyor. Musk aradaki farklı abonelik satarak kapatmak istiyor.

Açıklamasına devam eden Musk, ücretli Twitter Blue hizmetinin 2025 itibarıyla 69 milyon kullanıcıya ulaşmasını hedefliyor. 2028 itibarıyla ise 159 milyonluk bir rakamdan bahsediliyor. Musk’ın elbette bu rakamlara gerçekten ulaşıp ulaşamayacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak Twitter’ın ücretli olarak büyümesi çok kolay görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, elbette Twitter’ı almak için vereceği 44 milyar dolarlık rakamı uzun vadede çıkarmak istiyor. Bunun için de Twitter’da önemli değişiklikler planlıyor. Geçtiğimiz hafta ortaya çıktığı kadarıyla Musk’ın ilk olarak gelir dengesini kurmak adına işten çıkarma yapabileceği aktarılıyor. Twitter’ı daha popüler hale getirmek adına ünlü isimlerin çok daha aktif hale getirilmesini isteyen Musk, çok takipçili kişilere etkileşimi artıracak içerikler üretmeleri adına destek parası vermeyi de düşünüyor.

Musk burada daha fazla para kazanmak adına para harcamayı planlıyor ancak bu durum her zaman beklendiği gibi geri dönüşler sağlayamıyor. Özellikle Twitter’da bunun çok fazla tutmayacağı düşünülüyor.

Elon Musk ve Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More