Elon Musk, Twitter davasında Jack Dorsey’den yaıdım istedi!


Elon Musk Twitter‘ı satın almasından vazgeçtikten sonra platform ile mahkemelik oldu. Bir süredir platformu satın alıp almayacağı sorusu ile gündeme gelen Tesla ve SpaceX CEO‘su şimdi Jack Dorsey‘i de konuya dahil edecek.

Twitter, milyarderi 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasıyla ilerlemeye zorlamaya çalıştı. Musk, söz konusu davayla mücadele çabalarının bir parçası olarak eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’i mahkemeye çağırdı.

Elon Musk, Twitter davasında Jack Dorsey’den yaıdım istedi!

Elon Musk, Twitter davasında Jack Dorsey'den yaıdım istedi! - Resim : 1

Pazartesi günü mahkeme dosyalarında kamuoyuna açıklanan mahkeme celbi ile Musk’ın hukuk ekibi, geçen Kasım ayında Twitter’ın CEO’luğundan istifa edenDorsey’den çok çeşitli bilgiler istiyor. Musk’ın hukuk ekibi, “yanlış veya spam hesapların Twitter’ın iş ve operasyonları üzerindeki etkisini yansıtan” tüm belge ve iletişimleri istiyor. Musk, şirketi platformdaki bot ve spam hesaplarının sayısını yanlış beyan etmekle suçladıktan sonra önerilen 44 milyar dolarlık birleşme sözleşmesinden vazgeçmeye çalışmıştı.

Twitter, Musk’ı piyasa koşulları değiştikten sonra anlaşmadan çıkmak için botları bahane olarak kullanmakla suçladı. Musk’ın ekibi tarafından yayınlanan ve Pazartesi günü mahkeme dosyalamalarında kamuoyuna açıklanan Dorsey’in mahkeme celbi, iki taraf arasındaki yasal savaşın kızıştığının en son göstergesi. Mahkeme dosyalarına ve kamuoyuna yapılan açıklamalara göre Twitter daha önce Musk’ın bir dizi ortaklarına mahkeme celbi göndermişti. 

Pazartesi günkü mahkeme dosyaları, Dorsey’nin mahkeme celbi hizmetini kabul ettiğini gösteriyor. Twitter ve Musk arasındaki beş günlük denemenin Ekim ayında başlaması planlanıyor.

Read More

Yorum yapın