Elon Musk, “Twitter 2.0” için yeni paylaşımlar yaptıElon Musk Twitter LOG Tasarım

Elon Musk, satın aldığı Twitter özelinde paylaşımlara devam ediyor. Ünlü milyarder platformu kendisine göre değiştirmeyi sürdürüyor.

Elon Musk, Twitter’dan yaptığı aşağıdaki paylaşım ile bazı güncel bilgiler verdi. Platforma yeni kullanıcı girişinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirten Musk, kullanıcıların Twitter’da geçirdiği zamanın da en yüksek seviyeyi gördüğünü aktarıyor. İşe alımlara başladıklarını bir kez daha öne çıkaran Musk, “nefret söylemi” etkileşimlerinin en düşük seviyeyi gördüğünü ve “taklit” hesap sayısının da tekrardan düştüğünü aktardı. Platformdaki taklit hesaplardaki inanılmaz artık, aylık 8 dolara mavi onay rozeti satışı ile başlamıştı.

Twitter’daki para kazanılabilir günlük aktif kullanıcı sayısının 250 milyonu geride bıraktığını aktaran Elon Musk, her şey için tek bir merkez olarak gördüğü Twitter 2.0 için de bilgiler verdi. 2.0 kapsamında direkt mesajlar için “uçtan uca şifreleme” getireceklerini bir kez daha dile getiren Musk, daha uzun Tweet atma altyapısının da 2.0’ın bir parçası olacağını belirtti. Twitter’ı bir banka haline getirme planını 2.0’ın temeline oturtmak isteyen Musk, yeni dönem için eğlence odaklı reklamları öne çıkarıyor ve Twitter’ı videonun daha ön planda olduğu bir yer haline getireceklerinin de sinyalini veriyor.

Slides from my Twitter company talk pic.twitter.com/8LLXrwylta

— Elon Musk (@elonmusk) November 27, 2022

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk geçtiğimiz günlerde de bir duyuru yaptı ve onay rozeti satışının önümüzdeki hafta tekrardan bağlayacağını duyurdu. Geçtiğimiz hafta 29 Kasım tarihinde başlayacak denilen ancak daha sonra ise ertelendiği aktarılan yeni Twitter Blue merkezli onay rozeti satışı, Musk’ın taze açıklamasına göre yeniden çıkışa hazır durumda. Yaşanan sorunlar nedeniyle Twitter özelinde ciddi bir reklam geliri kaybeden Elon Musk, bunları önlemek ve gerçek şirketleri korumak adına farklı renkte onay rozetleri hazırlayabileceklerini de söylemişti.

Kendi kendisine yarattığı sorunları önlemek adına “resmi” rozetini de kullanıma almak zorunda kalan Musk, bugün yeniden başlayacak yeni dönemde farklı renklerde rozetler olacağını doğruladı. Musk’a göre şirketler için altın renkli rozet, devlet kurumları için gri renkli rozet, bireyler içinse ünlü olsun ya da olmasın mavi renkli rozet getirilecek. Musk’ın açıklamasına göre tüm doğrulanmış hesaplar, yeni rozet altyapısı etkinleştirilmeden önce manuel olarak doğrulanacak. Bunun “acı verici ama gerekli” olduğunu belirten Musk, kullanıcılara onay rozetini aylık 8 dolardan satacak.

Elon Musk ve Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası

Read More