Elon Musk, Tesla ve SpaceX özelinde “dogecoin” duyurusu yaptıElon Musk Dogecoin

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden kripto para dünyasında ses getiren “dogecoin” odaklı bir açıklama yaptı.

Son dönemde Twitter olayları ile gündemden düşmeyen dünyanın en zengin insanı konumunda yer alan Elon Musk, 2021’in sonunda Twitter’dan yaptığı açıklama ile Tesla’nın resmî sitesinde sattığı otomobil harici diğer bazı ürünler (Kıyafet, vb.) için dogecoin kripto parayı kabul edeceğini aktarmıştı. O zaman buna bir deneme olarak başlayacaklarını belirten Elon Musk, daha sonra sürecin başladığını belirtmişti. Tesla’nın otomobil harici sattığı ürünlerin bazıları dogecoin ile alınabilmeye başlandı. Bugün 95 milyon takipçiye sahip Twitter hesabından bir açıklama daha yapan Musk, bir kez daha otomobil harici Tesla ürünlerinin dogecoin ile alınabildiğini, yakında sürece SpaceX ürünlerinin de (Hediyelik eşya, kıyafet vb.) dahil edileceğini açıkladı.

Musk, bir “meme” olarak doğan dogecoin’i en çok öne çıkaran isimler arasında yer alıyor ve bu son açıklama nedeniyle dogecoin yine ciddi şekilde değer kazanacak gibi görünüyor. Musk’ın kripto paralar üzerinde çok büyük bir etkisi bulunuyor ve bundan kâr eden kadar zarar eden kişiler de bulunuyor.

Bu arada bilmeyenler için Elon Musk ve Tesla’nın çok ciddi bir kripto para yatırımı bulunuyor. Hatta Tesla bir dönem bitcoin ile otomobil satışı da planlanmıştı. Daha sonra ise bundan vazgeçilmiş, sürecin daha çevreci hale gelmesinin bekleneceği aktarılmıştı. Kripto paraların çıkarılma yolları ve buna bağlı harcadıkları ciddi enerji, onları halen çevreci yapmıyor. Çünkü hemen hemen her ülke halen büyük oranda çevreye zarar veren kaynaklardan elektrik üretiliyor.

Tesla merch can be bought with Doge, soon SpaceX merch too

— Elon Musk (@elonmusk) May 27, 2022

Elon Musk, Tesla ve SpaceX yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More