Elon Musk: “Tesla insansı robot benzersiz bir kişilik geliştirebilir”Elon Musk Tesla Bot

Tesla CEO’su Elon Musk, firma tarafından aktif olarak geliştirilen insansı robot hakkında yeni bir açıklamada daha bulundu.

Tesla Bot adı verilen insansı robot, şu an ciddi işe alımlar ile geliştirme aşamasında yer alıyor. İlk prototipin 2022 içerisinde karşımıza çıkma ihtimali olan robot, şirket içerisinde “Optimus” kod adıyla geçiyor.  Tekrar eden sıkıcı görevleri yerine getirmesi için tasarlanan model, gelişmiş yapay zekâ sistemleri üzerine kuruluyor ve ilk bilgilere göre 60 kg ağırlıkta.

Bu robot hakkında bugün bir açıklama yapan Elon Musk,Tesla insansı robot benzersiz bir kişilik geliştirebilir” dedi. Musk’ın burada demek istediği, her robotun aynı olmayacak olması. Tesla Bot’un sahibine bağlı olarak kişilik geliştireceği ve temel görevler yanında bir arkadaş olacağı da aktarılıyor

Elon Musk’ın robot hakkında daha önce yaptığı çok ses getiren başka açıklamaları da olmuştu. Musk’a göre gelecek için en büyük risklerden birisi düşük ve hızla azalan doğum oranı. Ünlü CEO, çalışacak yeterince kişinin olmadığını belirtiyor ve gelecekte oluşacak boşluğu insansı robot Tesla Bot’un tamamlayacağına inanıyor. Musk hatta şunu da diyor: “İnsanlar daha fazla çocuk sahibi olmaya başlamazsa, medeniyet çökecek.”

Tesla Bot’un gerçekten göstereceği performansı hep birlikte göreceğiz. Fabrikalarında robot kullanımı konusunda çok tecrübeli olan Tesla, bakalım bu tecrübeyi insansı robot formunda iyi şekilde kullanabilecek mi?

İlginizi Çekebilir

Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi

Read More