Elon Musk Mars hayallerini açıkladı: “Gezegenler arası vatandaşlık”


Çin devlet medyasında yayınlanan bir makalede SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk Mars hakkında kurduğu hayallerinden bahsetti. Son dönemlerde Twitter’ı satın alıp almayacağı ile gündeme gelen Musk şimdi Mars hakkında söylemleri ile tekrar gündemde. Musk, Mars’ta bir şehir inşa etme konusundaki derin arzusunu ve elektrikli araç altyapısı geliştirmenin önemi hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Musk, “En büyük umudum, insanların Mars’ta kendi kendine yeten bir şehir yaratması” dedi.

Elon Musk Mars hayallerini açıkladı!

elon musk

Elon Mus’ın Mars hayallerini anlattığı makalesi, Çin’in etkili İnternet sansürü China Cyberspace Administration’ın yayını olan China Cyberspace dergisinde yayınlandı. Musk, uzun zamandır Mars’ın insan kolonizasyonunu savundu ve SpaceX’teki devasa Starship uzay aracını özellikle insanları Kızıl Gezegende kendi kendine devam eden hayalini inşa etmeye göndermek için tasarladı. 

Musk, “Geniş evrende insan uygarlığı zayıf bir mum, boşlukta titreyen bir ışık gibidir” “Bir gün güneş genişlediğinde ve Dünya yaşanmaz hale geldiğinde, bir uzay gemisiyle yeni bir eve uçabiliriz. İnsanlar başka gezegenlerde yaşayabilirlerse, o zaman, o zaman gezegenler arası vatandaşlar olacağız ve insan uygarlığı devam edebilir.” ifadelerini kullandı.

Bay Musk ayrıca gezegende daha sürdürülebilir bir enerji geleceğini hızlandırmak için önemli gördüğü şeylere de değindi. Musk, “Dünya sürdürülebilir bir enerji geçişi yolunda ve insanlık bu süreci hızlandırmaya devam etmeli” dedi. Bu geçiş ne kadar hızlı gerçekleşirse, insanlık çevreye karşı o kadar az risk oluşturacak ve o kadar çok fayda sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Read More

Yorum yapın