Elon Musk kendi bacağına sıkmaya devam ediyor


Elon Musk, dünyanın en zengin insanları listesinin en üst sıralarında bulunan son derece önemli bir kişi. Twitter’ı satın alana kadar yalnızca Twitter’dan ara sıra yaptığı çıkışlar ve kripto para dünyasına yönelik hamleleriyle gündeme gelen ünlü milyarder, şimdilerde ise Twitter’ı şahsi oyuncağı gibi kullanmasıyla adından bahsettiriyor.

Hatırlanacağı üzere Elon Musk, 2022 yılının Nisan ayında başlattığı Twitter macerasını, Kasım ayında ancak noktalayabilmiş ve ünlü sosyal medya platformunun tamamını satın almıştı. Aslınca birçok kullanıcı, Elon Musk tarafından satın alınan Twitter’ın çok daha özgür ve güçlü bir platform haline geleceğini düşünüyordu ancak hiç de öyle olmadı. Ön plana Twitter’ın kazancını yükseltme amacını koyan Elon Musk, bu yönde attığı adımlarına bir yenisini daha ekledi ve ünlü üçüncü parti uygulamalar Tweetbot ile Twitterrific’in sisteme erişimini engelledi.

Elon Musk kendi bacağına sıkmaya devam ediyor

Her iki uygulamada ücretli satılmasına rağmen, Twitter’ın gerek ara yüzüne gerekse de özelliklerine yaptıkları dokunuşlarla kullanıcılarına daha farklı bir Twitter deneyimi sunuyordu. Tabi bu uygulamaların sahip olduğu başta reklama engelleme özelliği olmak üzere pek çok özelliğin Twitter’ın işine gelmediği de kesindi. İşte Elon Musk, bu duruma bir son vererek söz konusu uygulamaların Twitter verilerine erişimini engelledi.

Ancak bu hamle sonrası Musk hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı ve milyonlarca Twitter kullanıcısı, ünlü platformdan ayrılma tehditleri savurmaya başladı. Bakalım Twitter CEO’su bu tepkiler karşısında nasıl bir strateji uygulayacak.

Read More

Yorum yapın