Elon Musk ile Twitter arasındaki anlaşma tehlikede!


Tesla CEO’su Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmanın, spam hesaplarıyla ilgili bir tartışma nedeniyle tehlikede olduğu bildirildi.

Elon Musk: Twitter anlaşmasının tehlikede!

The Washington Post’un geçtiğimiz günkü haberine göre, konuya aşina olan kaynaklar, Musk’ın Twitter tarafından platformdaki bot sayısıyla ilgili sağlanan verilerin doğrulanamaz olduğuna inandığını belirtti.

Anonimlik arayan kaynaklar, Tesla patronunun yakın zamanda sonuçlanmak üzere olan anlaşmanın finansmanı gibi bazı tartışmalara katılmayı bıraktığını belirtti.

Twitter’ı bir işletme olarak değerlendirmek

Bu doğrultuda, Musk ve ekibinin, spam hesapları hakkındaki tartışmalarla birlikte, Twitter’ın bir ticari girişim olarak beklentilerini değerlendirmenin zor olduğunu belirttiği iddia ediliyor.

Başka bir kaynak, Twitter’ın Musk ile anlaşma konusunda işbirliği yapmadığını ve bot hesaplarının anlaşmayı rayından çıkaran ana konular arasında olduğunu belirtti. İlginç bir şekilde, Musk Twitter’ın devralındığını duyurduğundan, şirketin hisseleri düştü ve anlaşma için fazla ödeme yapıyor olabileceği endişelerini artırdı. 

Tartışmaların durmasına rağmen Musk’ın anlaşmadan çıkmasının zor olabileceğini belirtmekte fayda var. SpaceX’in de başkanı olan Musk, Twitter işinde büyük bir şey olmadıkça anlaşmayı gerçekleştirmeyi taahhüt etmişti. 

Rapor, Musk’ın anlaşmadan çıkmak için mahkemeleri kullanabileceğini ancak yaklaşık 1 milyar dolarlık bir ayrılık ücreti ödemesi gerekeceğini belirtiyor.

Read More

Yorum yapın