Elon Musk, birçok büyük markayı rezil eden Twitter özelliğini kaldırıyorTwitter Elon Musk LOG Tasarım

Twitter’ı tam 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, şirket içerisinde önemli değişikler yapmayı sürdürüyor.

Elon Musk, Twitter’a verdiği parayı çıkarmak, platformu zarar etmeyen bir yer haline getirmek adına birçok farklı plan yapıyor. Musk buna en ek olarak uzun zamandır kullanımda olan özellikler üzerinde de değişiklik yapıyor. Örneğin bugün öğrendiğimiz kadarıyla Musk, birçok büyük markayı sosyal medyada rezil eden bir Twitter özelliğini kaldırıyor. Şu an Twitter’da atılan Tweet’lerin altında, hesaptan gönderilen Tweet’in kaynağına ilişkin bir etiket gösteriliyor. Örneğin burada iPhone İçin Twitter, Android İçin Twitter veya Web İçin Twitter yazıyor. Bu sayede kişiler Tweet’in nereden atıldığını görebiliyor.

Bu durum nedeniyle şimdiye kadar birçok marka alay konusu oldu. Örneğin Samsung’un ya da Huawei’nin resmi Twitter hesaplarından iPhone kullanılarak paylaşımlar yapıldı. Musk işte tam olarak bunu kapatacaklarını duyurdu. Musk’a göre bu özellik boşuna yer ve sistem kaynağı harcıyor. Musk bu özelliğin en baştan neden eklendiğini kimsenin bilmediğini aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk ve Twitter odaklı başka bilgiler de var. Örneğin Musk kısa süre önce Twitter’da kendisini düzelten mühendisi kovduğunu söyledi. Musk, Twitter uygulamasının çok yavaş olduğunu söyledi, Twitter’ın Android uygulaması üzerinde 6 yıldan fazla çalışan Eric Frohnhoefer ise bunun doğru olmadığını belirten bir Tweet attı. Bunun üstüne Frohnhoefer’ın işinden olduğu Musk tarafından Twitter’da duyuruldu.

Twitter’ın kendi çalışanları yanında Twitter’ı daha iyi hale getirmek için çalışan moderasyon ekiplerini de ciddi şekilde ufaltan Elon Musk, ortaya çıktığı kadarıyla bu aralar Twitter’ın genel merkezinde yatıyor. Şirket düzelmeden Twitter’dan ayrılmayacağını söyleyen Musk, bazı eleştirilere rağmen Tesla ve SpaceX taraflarını da bırakmadığını aktarıyor.

Elon Musk ve Twitter detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası

Read More