Elektrikli altyapılarını gizleyen iki yeni şık elektrikli bisiklet

Birçok elektrikli bisiklet modelinin elektrikli olduğu açık olarak belli oluyor. Giant’ın yeni modelleri ise normal bir bisiklet gibi görünüyor.

Giant firması tarafından hazırlanan yeni elektrikli bisiklet modelleri, elektrikli temeli gizledikleri için birçok kişinin oldukça hoşuna gitmiş durumda. Genel olarak hantal görünmeyen bu şehir içi kullanımına özel olarak tasarlanan bisikletler, Voya E+1 ve Voya E+3 isimlerine sahipler. Elektrikli temeli gizlemek adına büyük dişli sisteminin arkasına konumlandırılan ufak elektrik motorları 250W güç ve 25 Nm tork üreten bisikletler, çok güçlü değiller ancak 32 km/s hıza kadar destek sağlıyorlar. Bu hız birçok sürücü için fazlasıyla yeterli seviyede yer alıyor, çoğu rakip 25 km/s hız sunuyor.

Ufak motorun etkisiyle 18 kg gibi iyi bir ağırlık seviyesi bulunan modellerden koyu yeşil renkteki Voya E+1 “Shimano GRX 11 vites” sistemi, sarı renkli düz gidonlu Voya E+3 ise “microSHIFT ADVENT 9 vites” sistemi kullanıyor. Daha konforlu sürüş için herhangi bir süspansiyon sistemi taşımayan elektrikli bisiklet modelleri, ön ve arkaya konumlandırılan çift hidrolik disk fren ile donatılmış durumdalar.

Gövdeye belli olmayacak şekilde entegre edilen 250 Wh pil paketleriyle kullanıma, yola ve sürücü ağırlığına bağlı olarak 40 ila 72 km arası menzil getiren Voya serisinin yeni üyelerinden Voya E+1 için 2.800 dolar, Voya E+3 içinse 2.300 dolar verilmesi gerekecek. Bisikletler önümüzdeki aylarda ilk olarak ABD merkezli olarak elde edilebilir olacak. Bu modellerin Türkiye’de satılması ise şimdilik pek olası görünmüyor.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More